Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

Juuli lõpul üheks nädalavahetuseks muutus Põlva Eesti lõõtsapealinnaks. Suurel lõõtsapeol Harmoonika jõudis Intsikurmu lavale korraga mängima enam kui 60 lõõtspilli, mis on koondorkestrina maailmas unikaalne kooslus. Harmoonika teeb Põlvast Eesti lõõtsamängijate Meka juba teist korda. Vana-Võrumaa Põlva kihelkonna keskusena on sellel ka mõningane ajalooline tagapõhi. Tegelikult on ajaloost suurem osa mänginud Heino Tartese viie aasta eest alustanud lõõtsakool, mis esimesest 15 õpilasest on paisunud juba üleriigiliseks liikumiseks. Ka lõõtsamängijate keskmine vanus on tublisti langenud. Laupäeva õhtul lavale jõudnud 62 lõõtspillimängijat moodustasid laval unikaalse koosluse. Koondorkestri võimekus annab tunnistust ka sellest, et aastate eest unustusse vajuma hakanud traditsioon on taas täies elujõus. Arvestades üle-eestilist potentsiaali, loodavad korraldajad tuleval aastal tänavuse saavutuse üle trumbata ning meelitada lavale korraga vähemalt 80 pillimest.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo