Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

22. juulil lõppenud Saaremaa Ooperipäevad kogusid  enne viimast kontserti 12 500 külastajat, mis on taas kord tublisti rohkem, kui varasematel aastatel. Suurem külastajate arv sai võimalikuks eelkõige tänu avaramaks ehitatud ooperimajale Kuressaare Piiskopilinnuse kõrval, mis mahutas tänavu ligi 2000 külastajat.  Ooperipäevade kunstilise juhi Arne Miku sõnul  annab 6 päevaga kogutud publik hinnanguliselt 15 Rahvusooper Estonia täismaja. „ See on olnud tõeline, pühendunud ooperipublik, sest muusikalide või operetiga pole me kunagi kedagi siia meelitanud“, lisab Mikk.  Ootamatult  kujunes Ooperipäevade  nõutuimaks ja publikurohkeimaks sündmuseks  tavapärase Ooperigala asemel hoopis viimasel päeval toimunud Ooperipäevade Lastegala.  Lastegala kulminatsiooniks sai Olav Ehala ja Leelo Tungla poolt Ooperipäevade tellimusel kirjutatud „Ood ooperisaarele“ solistideks Ain Anger ja Ivo Linna. Ooperipäevad lõpetas „Opera jazz“ , mis miksis  tuntud klassikalist ooperimuusikat jazziga, esitajateks kordamööda Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli Sümfooniaorkester, Estonian Dream Big Band. solistid Sofia Rubina, Antti Sarpila, Rauno Elp ja Moskva Helikon Opera lauljad. Dirigentideks Eri Klas ja Mikk Murdvee.  Eesti Kontserdi direktor Jüri Leiten tunnistab, et hoolimata väljamüüdud saalidest ei ole Saaremaa ooperipäevad veel kasumisse jõudnud. Suuremaks ehitatud ooperimaja ja päeva võrra pikem festival suurendas aga publiku hulka ning aitas ürituse eelarve mõistlikku tasakaalu viia  „Olen õnnelik, et ooperipäevad toimusid ja toimusid ülimalt edukalt. Peale Eesti Kontserdi ei suudaks sellist festivali keegi korraldada ning juba praegu on see kasvanud nii kultuurilises kui ka regionaalses mõttes sedavõrd olululiseks sündmuseks, mille jätkusuutlikkuses pole mõtet kahelda“ kinnitab Leiten.  2013 aasta ooperipäevade toimumise kinnituseks on ka fakt, et juba teist aastat olid tänavu ooperipäevade ajal müügil järgmise aasta pile-tid, mida osteti kokku ligi 2500. Uuesti saabuvad piletid müügile 16. veebruaril  2013  ning järgmisel suvel on Saaremaale oodata kolme Gruusia ooperiteatrit Tbilisist, Batumist ja Kutaisist, kelle kavas ooperiklassika, nagu Donizetti „Lucia di  Lammermoor“, Verdi „Rigoletto“ ja „Attila“ ning Puccini „Madama Butterfly“ . Lisaks ooperigalale „Wagner ja Verdi 200“ on kavas ka Gruusia Balletigala.   concert.ee       

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo