Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Raamatukogudest saab endiselt füüsilisel kandjal filme laenutada, kuid valik koosneb peamiselt kodumaisest toodangust, kuna välismaiste filmitootjatega on keeruline lepinguid sõlmida.
Näiteks Tartu linnaraamatukogus tehti eelmisel aastal ligi 34 000 filmilaenutust ja sealse muusikaosakonna juhataja Meeri Salu hinnangul on laenutajate kontingent väga lai – alustades teaduritest ja lõpetades eluheidikutega, vahendab ERR Uudised.

Raamatukogu direktori Asko Tamme sõnul pole viimaseid kassahitte laenutusriiulitelt siiski mõtet otsida, sest raamatukogudel pole võimalik välismaiste filmitootjatega laenutuseks vajalikke lepinguid sõlmida.
Eesti filmide osas on olukord Tamme kinnitusel aga lihtsam ja nii moodustabki raamatukogude filmivaliku peamiselt kodumaine toodang – Tartu linnaraamatukogu on lepingud sõlminud Tallinnfilmi, Eesti Rahvusringhäälingu, Eesti Joonisfilmi ja lisaks veel mitmete pisemate tegijatega.
Kesine valik välismaist filmiklassikat on Tamme sõnul murekohaks raamatukogudes üle Eesti, kuna maaletoojate pakutav valik on tema hinnangul liiga väike ja ka sellest pole kõike võimalik saada laenutusõigusega.
Postimees

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo