Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

Kevadkontsert  NY Eesti Majas  20. mail 2012, helik. Erik Veski  juhatusel. Kaastegevad: Katrin Veski, klaver; Heli Vaher, Urmas Kärner, Raymond Morales. Kava esilehel värvikas gloobus maailma lippudega. Uus idee töötas hästi. Sajaline täissaal oli vaimustatud populaarse kava üle, aplodeeriti vaimustatult. Väljendus Semper Fidelis on Ameerika eliitarmee juhtlause. Tähtis moto truudusele. Selle tiitli all on koori tuumik  – kuigi koosseisult vaid pisut üle topeltkvarteti  – mehiselt oma truudust pidanud, kõik oma kestvuse  62 aastat.  Uus strateegia töötas. Ja, mis kooripoolselt arvust veel vajaka jäi, täitsid oma pere solistid – kutselised pianistid klassikaliste numbritega, nagu pianist Erik Veski – Granadose Allegro de Concierto ja Klaveristuudio juhataja, koori alaline assistent, pia-nist Katrin Veski Kanadast Beethoveni Kuupaiste sonaadiga. Alaliselt truu koori solist – Urmas Kärner tutvustas kitarri saatel Lara Granadat, Avo Sõmeri Vilemeest ja Zeigeri Kanneldajast venda R. Toi seades. Ameeriklasest tenor Raymond Morales  tuli eestikeelse Vinteri Lauluga Põhjamaast kenasti toime. Debüütsolistina tutvustas end sopran Heli Vaher Weberi lauluga “Memory” (muusikalist Cats). Kõik said vaimustava vastuvõtu osaliseks. See oli märgiks, mida praegune (eriti noorem) publik  kuulda tahab. Broadwayd ja filmimeloodiaid. Meeskoor sai siiski  alustada Sibeliuse lüüriliselt meeldiva “Mu südame  lau-luga” ja endiselt vägeva Verdi Mustlaste kooriga (ooperist Trubaduur) ja lõpetas Gounod’i Sõdurite kooriga (ooperist Faust).  Meie traditsiooniline lilletervitus täideti nii vanade kui ka uute austajate poolt (Naiskoor. EAK, Seeniorid jt, tänati eriti kahes rollis (koor ja klaverimäng) meeldivalt esinenud Erik Veskit. Järgnes seltskondlik osa kohvilauas muljete vahetamise ja veendumusega, et Semper Fidelis elab niikaua kui on eesti eestvedajaid ja eesti koorilaulu armastajaid. Eemaltvaatajad  teadke, et Semper Fidelisel ei ole aegumise  daatumit.   Juta Kurman,  VESi muusikareporter 1948. a.-st alates  

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo