Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

27.-29. aprillil toimuvale Haapsalu Õudus- ja Fantaasiafilmide Festivalile saabub elutööpreemiat vastu võtma USAst pärit eesti juurtega 75aastane filmilooja Bill Rebane, kes on kultusfilmide "Hiidämblike sissetung" ja "Monster A-Go Go" autor. Tänavuse HÕFFi on 1975. aastal madalaeelarvelise õudusfilmiga "Hiidämblike sissetung" (The Giant Spider Invasion) läbimurde saavutanud Bill Rebane. Eesti taustaga filmilooja on lavastanud 10 täispikka filmi, olles reeglina kõigi oma filmide tootja, operaator, kunstnik, näitleja, produtsent ja helilooja. Esmakord-selt linastuvad Eestis festivali raames ka Rebase filmid. HÕFFi programmijuht Helmut Jänese sõnul on Rebase näol tegu Eesti kontekstis huvitava ja julge filmiloojaga, kes 40 aastat tagasi nägi võimalusi teha ka vähese raha eest filme, mis publikut kinno meelitavad.  "Retrohõnguliste, sageli halva ja väga halva maitse piiril sammuvate B-žanri filmide näitamine lisab igale filmifestivalile vürtsi, mille järele on suur nõudlus. Et Eesti juurtega filmimehe loomingut pole kahetsusväärsel kombel tema kodumaal veel näidatud, on meil hea meel, et 75-aastane vanahärra soostus ise meile külla tulema ja oma pikka filmimehe karjääri tutvustama," rõõmustab Jänes. Peale Teist maailmasõda Saksamaalt USAsse elama asunud Bill Rebane alustas filmide tegemist 1960ndatel aastatel, tehes koostööd kuulsa õudusfilmide tootja ja lavastaja Herschell Gordon Lewisega. Viimasega koostöös valmis ka Rebase esimene ning üheks kõigi aegade halvimaks filmiks tituleeritud ulmeteos "Mons-ter A-Go Go" (1965). Kümme aastat hilisem film "Hiidämblike sissetung" kuulub toona viiekümne Ameerikas kõige enam kassat teinud hiti hulka, olles tänaseks saavutanud kultusfilmi staatuse. HÕFF pakub Haapsalu Kultuurikeskuses filmisõpradele vaatamiseks kahte Rebase filmi: "Hiidämblike sissetung" (1975) ja "Verine lõikus ehk Tiny Tim on Pervo-Mervo" (1987). Rebasele antakse üle ka elutööpreemia pikaaegse loomingulise panuse eest. VES/ERR  

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo