Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

Kullar Viimse dokumentaalfilm „Hing“ valiti mainekale Toronto Hot Docsi festivalile. Põhja-Ameerika suurim dokumentaalfilmide festival toimub 26. aprillist 6. maini. Hot Docsi festival asutati 1993. aastal. Igal aastal on festivali kavas enam kui 150 silmapaistvat dokumentaalfilmi kogu maailmast. Lisaks filmiprogrammile toimub Hot Docsil ka erinevaid üritusi filmiprofessionaalidele – erinevaid töötubasid, loenguid. Dokumentaalfilm „Hing“ jutustab loo Eesti ainsast naiskorstnapühkijast Franceskost. “Mind huvitavad iseseisvad ja tugevad inimesed“ ütleb filmi režissöör Kullar Viimne. „Filmi tegema asudes tahtsin teada, miks turnib üks kaunis naine kõrgetel kontsadel mööda katuseid ja korstnaid. Katustelt avanenud vaade oma suitsevate korstnatega võttis mind aga hingetuks ning pani mõtlema hinge ja hingamise seoste üle. Nii jõudsingi hinge teemani laiemalt.“ Teame, et korstnapühkija nööbi keerutamine peaks tooma õnne. Kas ka õnnetooja ise leiab oma õnne ja hingerahu? „Ma ei pea mitte kellelegi mitte midagi tõestama“ ütleb peategelane ise. „Mulle lihtsalt meeldib see töö“. Hing ja hingamine on seotud. Isegi nii seotud, et kellegagi ühes rütmis hingates võib hea õnne korral tema hingega kohtuda. Selleks kohtumiseks on aga tarvis usaldavat silda. Kui usaldus on purunenud, tähendab see eraldumist teistest inimestest. Film keskendub küll korstnapühkija Franceskole, ent viib vaatajad samas kokku ka teiste tegelastega, kelle hinged muidu igapäevases argijooksus märkamatuks jääks. Žanrilt on film südamlik-poeetiline tragikomöödia. Filmi “Hing” produtsent on Erik Norkroos ja tootja Rühm Pluss Null. Filmi valmimist toetas Eesti Filmi Sihtasutus ja Eesti Kultuurkapital. Lisainfo Hot Docsi kohta: www.hotdocs.ca   Lisainfo: Kullar Viimne Rezhissöör This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.   Film HING DVDl on saadaval Vaba Eesti Sõna poes hinnaga $16, tax $1.42, saatekulu $3.    

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo