Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

14. märtsil tehti Haapsalu Wiedemanni Gümnaasiumis kokkuvõte 2011. aasta parima keeleteo konkursist ning võitjaks valiti kõnetuvastusrakenduste loojad nutitelefonidele. Tavakohaselt valisid peaauhinna taasiseseisvumisjärgsed haridusministrid. "Endised ja praegune haridusminister on mõistnud, et selleks, et eesti keel jääks globaalses ja infotehnoloogilises maailmas püsima, on vaja arendada eesti keele keeletehnoloogiat ja selle poole meie rakendused püüdlevad," kommenteeris võitnud rakenduste üks autoreid Tanel Alumäe. Rahvaauhinna vääriliseks hääletati (180 häält) "Võro keelepesä käivitamine ja arendamine", tegijaiks Mariko Faster, Triin Rõõmusoks ja Egle Vodi. Haridus- ja teadusministeeriumi keeleosakonna nõuniku Jüri Valge hinnangul on auhinna andmine nii nutitelefonide kõnetuvastusrakenduse kui ka Võro keelepesä eest aja märk.  "Kui see Võro keelepesä oli nagu tagasivaade minevikku eesti keele juurte juurde, siis see, et ministrite poolt valiti kõnetuvastusrakendused, on vaataja pilk tulevikku," selgitas Valge. Ministrid tõstsid esile ka Narva koorikooli tegu "Eestikeelse repertuaari omandamine ja osavõtt noorte laulupeost "Maa ja ilm"" ning tunnustasid Heli Laanekase ja Ellen Niidu Wiedemanni eesti keele grammatika tõlget saksa keelest eesti keelde. Narva koorikool sai ka riikliku programmi "Eesti ühiskonna väärtusarendus 2009-2013" juhtkomitee eriauhinna.   VES/ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo