Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

Rahvusvahelisel filmifestivalil Miami’s (2. - 11. märts) esitatakse 100 filmi 35 maalt. 3. märtsil esilinastati siin saksa direktori Hans Steinbichler’i “Das  Blaue vom Himmel” ehk “Promising the Moon”. Filmi tegevus algab 1933. a. Jurmalas, Lätis ja käsitleb ühe läti/baltisaksa perekonna traagilist elukäiku läbi Teise Maailmasõja sündmuste kuni taasvabanemiseni.  Filmi fookus on  peaosalise Marga obsessiivsel armastusel ja armastuse kaotusel, reetmisel ja  lõplikul andeksandmisel. Flashback’idena on sündmuskäik läbi põimitud vinjettidega Balti riikide okupeerimisest aastail 1939 – 1944, küüditamisest  ning maalt põgenemisest.   Kuna filmi tegevus lõpeb Lätis 1991. aastal, on haaravalt näidatud rahva vabadusnõudlust ning barrikaadide ehitamist Riia tänavail vene tankide ootel.  Film on sügav psühholoogiline perekonna draama. Suurepärase ülesehitusega, on ta ka tõenäoliselt esimene film, mis valgustab perioodi Euroopa lähiajaloos tõepäraselt  ja niisuguses vormis, mida varem pole tehtud. Seda nentis ka direktor Hans Steinbichler isiklikult, diskussiooni kestel publikuga. Meie küsimusele – miks ta valis Läti filmile taustaks, seletas ta, et peale Teist Maailmasõda oli ta ema sunnitud Tshehhist lahkuma ja oma esivanemate maja maha jätma. Ema sellest kunagi ei tahtnud rääkida, kuid olles tutvunud tolle ajastu traagikaga Ida Euroopas, otsustas ta valida ühe väikese Balti riigi, kelle rahva kannatused ja katsumused  aitavad selgitada filmi tegelaste käitumist ning emotsioone.  Heino Ainso

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo