Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

Pisut lõbus, pisut kurb, osalt ajaviide – nii soovisin selle raamatu olevat. Ühendada tõtt ebatõega, magusat valet halli elu kibedusega, kuid seda kerge käe ning vallatu sulega – selline oli mu ülesanne. Kahtlemata kõikusin seda teost kirjutades kogu aja lõbusa ning kurva meeleolu vahel. (Friedebert Tuglas ) Nii kirjeldab oma suvitusromaani teket Fr. Tuglas ise. Teatriühendus Oma Lava on raamatust teinud dramatiseeringu, mida NY Eesti Kultuuripäevade raames saavad näha ka New Yorgi ja Baltimore teatrihuvilised. Etendused toimuvad laupäeval, 7. aprillil kell 4 pl Baltimores ja neljapäeva, 12. ja reede, 13. aprilli õhtul New Yorgi Eesti Majas. Lavastaja ja dramatiseerija Erki Aule; kunstnik Eve Ormisson; helilooja Peeter Rebane. Tänavused kultuuripäevad algavad kolmapäeval 11. aprillil Jaanika Peerna näituse “Wind and Light” avamisega. Tegemist on sama näitusega, mis oli väljas Washingtonis Eesti Suursaatkonnas. Reedel, 13. aprillil kohe peale Kultuuripäevade avamist esineb Eesti Majas rahvamuusik ja laulukirjutaja Triinu Taul, keda saadavad muusikud Peeter Rebane, Henno Kelp ja Roland Puusepp. Esitamisele tuleb nii rahvamuusika kui Triinu enda omalooming.  Triinu Tauli ja muusikuid saab kuulata ka Skandinaavia majas laupäeval, 14. aprillil kell 7 pl. Laupäev algab Dr. Thomas Palmi huvitava ja rohkete fotodega illustreeritud loenguga Eesti ajaloost. Loeng toimub inglise keeles ja on kindlasti huvitav just nooremale põlvkonnale, kelle teadmised eesti hilisemast ajaloost on puudulikud. Laupäev jätkub eesti klassikalise muusika kontserdiga – Heiki Palm (tshello) ja Anne-Mai Palm (klaver) on tulemas New Yorki Alabama Ülikoolist, kus Heiki Palm lõpetab oma doktoritööd. Kontserdile järgneb Dr. Sirje Kiini loeng.  Ja muidugi ei puudu Kultuuripäevadelt uuemad eesti filmid. Neist edaspidi. Kärt Ulman  

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo