Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

Tänavu korraldab Eesti Kultuurfond Ameerika Ühendriiges huvitava kirjandusliku loengu, mis toimub New Yorgi Eesti  Kultuuripäevade raames – “Loodus Marie Underi elus ja luules.” Kõnelema tuleb poetessi elu ja loomingut süvitsi uurinud kirjandusteadlane dr. Sirje Kiin. Missugused Eesti paigad, taimed ja linnud inspireerisid Underi luulet? Kuidas ta kasutas neid kujundite loomisel? Milline oli looduskujundite tähendus Underi luules? Kas ja kuidas muutusid looduskujundid Underi pagulasluules? Nendel teemadel arutletakse 14. aprilli pärastlõunal New Yorgi Eesti Majas. Sirje Kiin, PhD, on Eesti kirjandusteadlane, ajakirjanik ja kriitik; sündinud ja kasvanud Viljandis, kõrghariduse saanud Tartu Ülikoolis. Töötanud ajakirjanikuna kultuurilehes Sirp ja Vasar, ajakirjas Keel ja Kirjandus ning Raadio Vaba Euroopa Soome korrespondendina 1990. aastail Soomes. Elab aastast 2005 Madisonis, Lõuna-Dakotas, sest on abielus USA majandusprofessori Jack Walters’iga. Sirje Kiin on avaldanud üksteist raamatut: luulearvustusi, poliitilist ajalugu, esseid, luulet, luuletajate biograafiaid. Sirje Kiin on uurinud 20 aastat Marie Underi elu ja luulet, avaldanud 2009 suure monograafia "Marie Under. Elu, luuletaja identiteet ja teoste vastuvõtt" (864 lk), mida kaitses doktoritööna Soomes, Turu ülikoolis.  2011. a. detsembris ilmus sellest menukast teosest lühendatud kordustrükk pealkirjaga "Marie Under. Elu ja luule". Teos on praegu Eestis müügil. Kultuuripäevadel saab loodetavasti raamatut osta ka VES raamatupoest. 2010 ilmus Sirje Kiini sulest raamat "Marie Underi Euroopa reisid". Praegu koostab autor Marie Underi loodusluulekogude sarja "Kevad", "Suvi", "Sügis" ja "Talv", mis ilmuvad 2012. aasta jooksul kirjastuses Tammerraamat koos eesti kunstnike loodusmaalidega. Käsil on uus biograafia eesti luuletajast, kunstnikust, eesti kirjanduse maailmamehest Ivar Ivaskist. 2011. a. sai Sirje Kiin Stockholmis asuva Marie Underi ja Artur Adsoni mälestusfondi tänupreemia põhjaliku Underi monograafia eest.    

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo