Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

Jüri Hain saab auhinna "Väikese Wiiralti-raamatu" ja artiklikogu "Raamatulehitseja" eest.  Jüri Haini kunsti- ja kirjandusloolised uurimused esindavad üht praegusel ajal kahjuks üha haruldasemaks jäävat voorust: keskendunud, peaaegu kinnismõttelist faktijahti, tahet ülesvõetud jäljerada pidi lõpuni minna. Aga seejuures suudab uurija ka oma nina ülesvõetud jälgedest kõrgemale tõsta, et vaadelda laiemat kultuuriloolist maastikku, iseäranis kirjanduse ja kunsti seoseid. Auhind anti üle 17. veebruaril pidulikul koosolekul Tallinna Kirjanike Maja saalis. Kõnega esinesid nii laureaat kui auhinnakomisjoni esimees Jaan Undusk, laureaadiga vestles Jaak Kangilaski. Auhinnaks on metallikunstnike Kristiina Lauritsa, Eve Margus-Villemsi ja Piret Hirve poolt ainueksemplarina valminud auplaat Jaan Krossi autograafiga ja rahaline preemia 1500 eurot. Jaan Krossi kirjandusauhinna asutasid kirjaniku pärijad, et igal aastal Jaan Krossi sünniaastapäeva eel tunnustada väljapaistvat saavutust mõnes Jaan Krossi loometegevusega seotud valdkonnas: ilukirjandusliku proosa, luule, draama, esseistika, kultuuriloo või tõlke alal. Valiku langetab komisjon koosseisus Jaan Undusk (esimees), Kristiina Ross, Mati Sirkel, Toomas Haug ja Märt Väljataga. Jaan Krossi kirjandusauhinnaga on varem tunnustatud Ain Kaalepit koondkogu "Muusad ja maastikud" eest ja Mats Traati jõgiromaani "Minge üles mägedele" eest. Jaan Krossi Sihtasutus    

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo