Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

28. jaanuaril Tallinna Estonia kontserdisaalis toimunud Eesti Kooriühingu aastakontserdi käigus anti pidulikult üle Gustav Ernesaksa Fondi stipendiumid. 2011. aasta Laulutaadi nimelise koorimuusika peastipendiumi sai mitmete laulupidude kunstiline juht ning dirigent Hirvo Surva silmapaistva töö eest Eesti koorimuusika arendamisel. Hirvo Surva on 2014. aastal toimuva XXVI laulupeo kunstiline juht. Koorimuusika edendamise stipendiumi saab koorijuht Merike Toro pikaajalise töö eest noorte dirigentide kasvatamisel Georg Otsa nime-lises Tallinna Muusikakoolis ning jätkuvalt kõrgetasemeliste ja huvitavate muusikaproduktsioonide eest. Gustav Ernesaksa Fondi haldusnõukogu otsustas, et 2011. aasta õppestipendiumi saab noor andekas  Eesti Muusika ja Teatriakadeemia kooridirigeerimise eriala üliõpilane Kaspar Mänd, kes juba jõudnud näidata häid tulemusi, juhatades mitmeid edukaid koore.  Kaspar Mänd (s. 1989) õpib 2008. aastast alates kooridirigeerimise erialal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Hirvo Surva juhendamisel. Ta on olnud Vanalinna Hariduskolleegiumi kammerkoori ning Tallinna Kammerkoori dirigent. Aastal 2009 asutas ta Segakoori HUIK!, mis võitis 2011. aasta veebruaris XVIII eesti segakooride võistulaulmise „Tuljak“.  Gustav Ernesaksa Fond loodi 1993. a. Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutuse, Eesti Kooriühingu, Eesti Meestelaulu Seltsi, Eesti Rahvus-meeskoori ja Eesti Muusika-akadeemia poolt. Fondi eesmärk on jäädvustada Gustav Ernesaksa mälestust ning väärtustada koori-muusika alast tegevust. Fond annab igal aastal välja Gustav Ernesaksa nimelise koorimuusika peastipendiumi ja koorimuusika edendamise stipendiumi, mida rahastatakse Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA poolt, ning  samuti õppestipendiumi, mida rahastab SA Eesti Rahvuskultuuri Fond.    VES / Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus   

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo