Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

Kuressaare kesklinnas asuva Laurentiuse kiriku remondi ajal tulid põranda alt välja mitmed hauaplaadid, mis on dateeritud kiriku ehitamisega samasse aega. See, et 400 aasta vanused hauaplaadid võivad endise põranda alt välja tulla, oli oodatav, kuigi kindlalt seda ei teatud, sest kuni 1772. aastani oli lubatud kirikutesse matta. Vanim leitud plaat pärineb 1600. aastast. Saaremaa muuseumi teadusdirektori Olavi Pesti ar-vates võib tegu olla kahe tuntud Saaremaa suguvõsa vappidega.  "Üks võiks olla Tiesenhausen, kelle vapil on härja kujutis. Üks vapp meenutab väga Saaremaal levinud ja tugeva aadlisuguvõsa Nolkeni vappi," arvas ta. Kunstiajaloolane Juhan Kilumets aga pakkus, et 1706. aastaga dateeeritud plaat on seotud koguni Rootsi kuningakojaga. 24. jaanuaril  veenduti, et osade hauaplaatide alla pole siiski kedagi maetud. Ühe versioonina on need plaadid toodud kirikusse lihtsalt põrandaks või on neid kirikus hiljem ringi tõstetud. Samas üllatused selles kirikus ei pruugi veel lõppenud olla. Juhan Kilumetsa sõnul on tööde jätk planeeritud järgmisse aastasse. VES/ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo