Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

Kolm eesti andekat disainerit Marit Ilison, Magnus Lõppe ja Kaspar Paas osalevad 16.-22. veebruaril oma töödega London Fashion Week´i raames ühisel installatsioonil ÖÖ: London Edition „London on koht, kuhu tullakse avastama uusi talente. Eestist pärit disainerite jaoks on see suur võimalus parimal ajal ja parimas kohas jääda silma rahvusvaheliselt tunnustatud moe- ja kultuuriekspertidele. Nende võimuses on teha tundmatust disainerist üleöö järgmine Alexander McQueen või Christopher Kane. Lisaks sillutab Londoni moenädalal osalemine teed ka teistele Eesti disaineritele ja brändidele ning kasvatab väikese Eesti tuntust,“ põhjendas eesti disainerite moenädalal osalemise tähtsust installatsiooni ÖÖ: London Edition kuraator Merilyn Kesküla. „Marit, Magnus ja Kaspar on noored talendid, kellel on suur võimalus globaalsel turul läbi lüüa just tänu oma omapärastele ideedele, rahvusvahelisele kogemusele ja suurepärasele detailitunnetusele. Teostuselt võiks paralleele tõmmata avangardse Antwerp Six grupiga,“ lisas Kesküla.  Kontseptuaalne moedisainer Marit Ilison on rahvusvahelise haridusega ning on oma ruumispetsiifilisi moeinstallatsioone edukalt esitlenud New Yorgis, Berliinis ja Hollandis. Hiiumaalt pärit meesterõivaste disainer Magnus Lõppe lõpetas bakalaureuseõpingud Kopenhaagenis ning astus sel aastal õppima Royal College of Art magistriprogrammi Londonis. Magnus on oma kollektsioone esitlenud Copenhagen Fashion Week´il ning võitis prestiižse Designers Nest auhinna. Kaspar Paas on Londonis resideeruv kingameister, Eesti Noore Disaineri auhinna SÄSI võitja. Omanimelise kollektsiooni loomise kõrval valmistab Kaspar kingi Londonis 1866. aastal loodud tuntud ja kõrgelt hinnatud jalatsitefirmale John Lobb, kus muuhulgas tehakse jalatseid Inglise kuningakoja liikmetele. Eesti disainereid esitlev installatsioon toimub Briti Moenõukogu ja Briti Nõukogu projekti International Fashion Showcase Emerging Talent raames seoses Londonis algava Olümpiaaastaga. Korraldajad tagavad näitustele rahvusvahelise meedia ja avalikkuse tähelepanu ning kõrgetasemelise žürii osaluse.  Oma väljapaistvamaid uusi disainerid esitlevad enam kui 20 riiki. Eesti näitus ÖÖ: London Edition on avatud 16.-22. veebruaril kell 11-19 aadressil 94 Berwick Street, Soho W1F 0QF, London.  VES/naistemaailm.ee    

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo