Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

Välisministeeriumi kultuuripreemiatega  tunnustatakse loomeinimesi, kes on Eesti mainet kultuuri kaudu rahvusvaheliselt kasvatanud. „Tunnustame Aivar Mäed Peterburi Jaani kiriku taastamise juhtimise eest ning XI noorte laulu- ja tantsupeo „Maa ja ilm“ loovmeeskonna liikmeid Eesti kultuuripärandi hoidmise, arendamise ning maailmale esitlemise eest,“ ütles välisminister Paet preemiate kätteandmisel. Välisministri sõnul on Aivar Mäel olnud oluline panus Peterburi Jaani kiriku taastamisel. „Peterburi Jaani kirikul oli oluline roll eesti kultuurielus juba 19. sajandil. Kiriku taastamine aastatepikkuse meeskonnatöö tulemusena näitab Eesti hoolimist oma kultuuri- ja ajaloost,“ märkis Paet. Välisministri sõnul on suure tänu väärilised ka noorte laulu- ja tantsupeo loovmeeskonna liikmed Aet Maatee, Veronika Portsmuth, Märt Agu ja Raul Talmar. Laulupeol esines rohkem kui 22 000 noort ning seal osalesid ka külaliskoorid kaheksast välisriigist Hiinast, Kanadast, Lätist, Luk-semburgist, Norrast, Rootsist, Soomest ja Šveitsist. „Välisriikide noored lauljad said peol osaledes lisaks laulurõõmule võimaluse tutvuda ka meie keele ja kultuuriga,“ lausus Paet. Samuti rõhutas Paet kultuuripreemiate üleandmisel, et välisministeerium hindab väga kõrgelt nii tänaste tunnustuse saajate kui ka kõigi teiste Eesti kultuurinimeste panust Eesti tutvustamisel välismaal. Eelmisel aastal said välisministeeriumi kultuuripreemia Arvo Pärt, Tõnu Kaljuste ja Tiina Lokk ning 2009. aastal Imbi Paju ja Tiit Ojasoo. VES/VM  

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo