Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

Eesti kuulsaim naishelilooja ja kauaaegne Tallinna konservatooriumi õppejõud Ester Mägi tähistas 10. jaanuaril väga auväärset 90. sünnipäeva. Eesti koorid ja orkestrid ning solistid ja kammermuusikud peavad seda tähtpäeva silmas kogu aasta. Juubeliaasta esimene suurem kummardus Ester Mägile Eesti muusikaavalikkuse poolt sündis reedel, 13. jaanuaril, mil tema autoriõhtu korraldasid Eesti Kontsert ja Eesti Riiklik Sümfooniaorkester koos otseülekandega Klassikaraadios. Klassikaraadio tähistas Ester Mägi juubelit kogu nädala saadete ja kontsertidega tema muusikast. Väärivad meenutamist professor Hugo Lepnurme tasakaalukalt ja targalt väljaöeldud sõnad maestra muusika kohta juba 1978. aastast (raamat „Kaheksa eesti tänase muusika loojat“): „Ester Mägi muusika ilme on ajuti otse käegakatsutavalt eestilik. Tema kunst on ülimal määral siiras, mis ei püüa kunagi millenagi näida, tungida väliselt esile ega torgata silma. Ja see, et ta on siia ilma sündinud naisena, annab ta muusikale mingi erilise võlu ja aroomi. See on teatav pehmus ja õrnus tema paljudes teostes, aga ka konkreetne, arukas selgus igapäevases ja lähedases.“ Ester Mägi valiti Eesti Muusikaakadeemia audoktoriks 1999. aastal, ta kannab vabariigi rahvakunstniku aunimetust, on Eesti Vabariigi kultuuripreemia laureaat (1996). Eesti muusika esileedi on Eesti Heliloojate Liidu liige olnud juba 60 aastat! VES/EPL        

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo