Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

20. detsembril kaitses moekunstnik Reet Aus Eesti Kunstiakadeemias oma doktoritööd "Trash to Trend – Upcycling in Fashion Design" ("Prahist popiks – taaskasutus moedisainis"). Eesti esimest loomingulist doktoritööd juhendas prof. dr. Harri Moora, oponendiks oli dr. Joan Farrer, eelretsensendina tegutses lisaks viimasele ka prof. Martin Pärn.  Tuginedes akadeemilisele uurimistööle ja pikaajalisele disainerikogemusele töötas Reet Aus praktiliste näidete ning eksperimentide najal välja väärtustava taaskasutuse (upcycling) meetodist lähtuva disaini- ja tootmismudeli "Trash to Trend", mis võimaldab luua minimaalse keskkonnamõjuga moetooteid. Doktoritöö peamiseks eesmärgiks on leida vastus küsimustele, kuidas rakendada disaini moetööstuse keskkonnamõju vähendamiseks ja tuua disaini abil tekstiilijäätmed tagasi eluahelasse, andes neile uue väärtuse. Uurimuse alguses suuresti intuitiivselt loodud metodoloogiline raamistik kuulub praktikast juhinduva uurimuse paradigmasse (practice-led research), nii nagu see on määratletud ennekõike Steven Scriveneri ja Michael Biggsi töödes.  Reet Ausi uurimuse peamiseks edasiviivaks jõuks on olnud moekollektsioonide ja teatrikostüümine disainimine. Erinevate üksteist täiendavate meetodite kasutamine uurimisprotsessis andis tulemuseks rea osalt sõltumatuid, osalt üksteisega seotud väljundeid: disaini- ja tootmismudeli "Trash to Trend", teatridisaine ning moekollektsioone, kaubamärgi "Reet Aus Upcycled", teks-tiilijäätmete kaardistamise veebiplatvormi Reuse ja muudki huvitavat-kasulikku. Väärtustava taaskasutuse meetodist lähtuv disaini- ja tootmismudel on kavandatud rakendamiseks ühteaegu nii unikaaldisainis kui seeriatootmises. Reet Ausi doktoritööga on võimalik tutvuda Eesti Kunstiakadeemia raamatukogus ja kodulehel artun.ee . VES      

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo