Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

Esimesel novembril 2011. a. avas Eesti Vabariigi Suursaadik Marina Kaljurand Washington DC suursaatkonna elegantses hoones rahvusvahelise tunnustuse  pälvinud eesti kunstniku Jaanika Peerna näituse, mis kannab sobivat ingliskeelset nimetust “Wind and Light.”  Peerna näitus koosneb vahapigmendi ja grafiidi joonistustest ning videotehnikas edasi antud valguse vormide muutumise protsessidest. Suursaatkonna saali ja kõrvalolevate esindusruumide seintel on eksponeeritud minimalistlikult lihtsad, aga võimsad, looduses esinevaid energiarikkaid vorme kajastavad tööd. Need meenutavad vaatajale tuule keerlevaid orgaanilisi muudatusi universumis ja intiimsemais käsitlusis esitleb kunstnik looduses võrsuvaid taimi ja kujutlusi erinevais variatsioonides.  Jaanika Peerna näitused on toonud kunstnikule tähelepanu nii Ameerikas, Eestis, Prantsusmaal ja mujal, kus kunstnik on esinenud.  Peer-na on olnud mitmeid aastaid New Yorgi Eesti Kultuuripäevade kunstinäituste korraldaja, mis on toonud palju elevust meie kultuuriellu. Näitustel on esinenud nii eesti kui ka ameerika kunstnikud. Samaaegselt on kunstnik andnud suure panuse Eesti Kultuurfondi Ameerika Ühendriiges tegevusse, olles organisatsiooni kunstinõunik.  Jaanika Peerna alustas oma kunstiõpinguid Tallinna Ülikoolis, mille lõpetas MA kraadiga kunstipedagoogika erialal. Sellele järgnes  täiendusõpe Helsingi Kunsti ja Disaini Ülikoolis 1998. a. ja asumine Ameerika Ühendriikidesse, kus kunstnik pühendas end intermedia design’i edasiõpingutele, omandades 2005. a. MFA  State University of New York, New Paltz’is. Jaanika Peerna näitus on võimas ja jääb avatuks Eesti Vabariigi Washingtoni Suursaatkonnas kuni 15. jaanuarini. Näituse külastajail on vajalik aja suhtes kontakti võtta väga lahke Eesti Vabariigi Suursaatkonna personaliga järgnevalt: Estonian Embassy in Washington, tel. 1 202 588 0101 või e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Kaare Kolbre  

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo