Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

Rahvusooperi nõukogu otsustas 7. detsembril kinnitada rahvusooper Estonia loominguliseks juhiks alates 1. augustist 2012 Vello Pähn. Rahvusooperi nõukogu esimehe Eri Klasi sõnul pakkus Vello Pähni kandidatuuri välja Estonia praegune loominguline juht ja peadirigent Arvo Volmer, kes jätkab oma ametis kuni 2012. aasta augustini. «Kaheksa aastat on pikk periood, Volmer on selle ajaga teinud väga head tööd ning nüüd ootavad teda uued väljakutsed. Kindlasti näeb teda aga ka tulevikus rahvusooperi dirigendipuldis,» ütles Klas. «Vello Pähn, kes on üks suurema teatripagasiga Eesti dirigent üldse, on olukorraga teatris tutvunud. Koos peadirektoriga on arutatud loo-mingulisi plaane ning juba märtsis dirigeerib Pähn Estonias «Cyrano de Bergeraci» etendusi. On väga tore, et «kadunud poeg» on otsustanud oma elu siduda koduteatriga,» lisas Klas. Vello Pähn oli Rahvusooper Estonia dirigent aastatel 1982–94 ning nüüdseks on temast saanud hinnatud dirigent kogu Euroopas. Ta on juhatanud etendusi Opera National de Paris’, Hamburgi Riigiooperis, Dresdeni Semperoperis, Berliini Staatsoperis, Stuttgardi Riigiooperis, Berliini Deutsche Oper’is, Milano La Scalas, Napoli Teatro San Carlos, Viini Riigiooperis, Göteborgi Ooperis, Leipzigi Ooperis, Den Norske Opera’s Oslos, Kopenhaageni Kuninglikus Ooperis ja Soome Rahvusooperis. Lisaks on ta juhatanud orkestreid Itaalias, Prantsusmaal, Venemaal, Jaapanis, USAs, Kreekas, Rootsis, Lätis, Soomes, Taanis, Hispaanias ja mujal. Postimees

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo