Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

15. novembril esitleti Tallinnas Rootsi saatkonnas Ülo Ignatsi (22.04.1951 - 11.08.2011) artiklite kogumikku "Vaba mehe vaba sõna", mis ilmus Eesti Keele Sihtasutuse väljaandel. Raamatus on valik Rootsis väljaantavas "Eesti Päevalehes" aastatel 1985 -1995 ilmunud Ülo Ignatsi artiklitest. Kogumiku koostasid Peeter Luksep, Peep Pillak, Tiina Pintsaar ja Toomas Tiivel. Raamatu juhatavad sisse Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves ja Rootsi pea- ning välisminister Carl Bildt, kes mõlemad Ülo Ignatsi head sõbrad ja võitluskaaslased. Artiklid on jagatud viide rubriiki: vabadusvõitlus, keskkonnaprobleemid, Eestist ja eestlusest, Ida-Euroopa ja Rootsi Ida-Euroopa poliitika. Raamatus saab ka ülevaate Ülo Ignatsi elust ja tegevusest ning tema poolt väljaantud trükistest. Artiklite kogumiku väljaandmist toetas üle 170 isiku ja 10 organisatsiooni. Esitlusele nii Eestist kui ka Rootsist kokkutulnuid tervitas Rootsi suursaadik Jan Palmstierna. Ülo Ignatsist rääkis tema sõber Peeter Luksep ja raamatu tegemisest omaaegne Eesti suursaadik Rootsis ja Ülo Ignatsi sõber Toomas Tiivel. Tänusõnadega anti raamat üle selle väljaandmisele kaasaaitajatele: Vaiko Sepperile ja Kalju Tammarule Hoiuraamatukogust ning Heini Vilbiksile Välisministeeriumi raamatukogust. Peep Pillak Rootsi Eesti Päevaleht 

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo