Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

11. novembrist 2. detsembrini on kunstisalongis Allee (Pikk 34, avatud E-R 10-18, L 11-15) näitus "Arville Puström-Uus. Minu viimased maalid". Näitusel on eksponeeritud tänavu mais oma 90. sünnipäeva tähistanud kunstniku viimased, peamiselt sellel aastal valminud maalid, sekka mõned 2007. aastal maalitud. Pealkiri "Minu viimased maalid" tähendabki pika ja viljaka loomeperioodi viimaseid töid, sest kunstniku halvenev tervis ei võimalda kahjuks enam maalida. Eksponeeritud on 16 värvirõõmsat, peamiselt mereteemalist maali, mis on olnud kunstniku meelisžanre läbi aastakümnete.  Näituselt saab teoseid ka osta, samuti saab maalidega tutvuda virtuaalnäituse vahendusel salongi kodulehel www.allee.ee . Arville Puström-Uus on sündinud 30. mail 1921 Tallinnas. Ta lõpetas 1940 E. Lenderi tütarlaste erahumanitaargümnaasiumi ning asus õppima Tartu ülikooli arstiteaduskonda. 1942. aastal otsustas ta siiski oma elu siduda kunstiga ning astus kunstikooli "Pallas", kus tema õpetajateks olid J. Nõmmik, E. Kits ja A. Starkopf. Pärast põgenemist Saksamaale 1944. aastal õppis ta aastatel 1946–49 Düsseldorfi Kunstiakadeemias graafikat ja maalimist ning täiendas end meremaali alal. Alates aastast 1949 elab ta USA-s New Yersey osariigis. Seal ühines Arville kohaliku kunstiklubiga Morristown Art Association, mille liige on ta tänaseni. Tema õpetajateks olid selle kunstnike ühenduse liikmed John Howell ja Adolf Konrad. Mõni aasta pärast Ameerikasse saabumist oli kunstnikul võimalus ennast täiendada ning ta valis selleks USA meremaalijate keskuse Rockport´s Massachuseti osariigis. Seal õppis ta tuntud meremaalija Harry Ballingeri juures, samuti käis ta kahel suvel kursustel meremaalijate stuudiotes. Aastail 1961–1980 oli ta kunstiõpetaja St. Johni Babtist School´is Medhamis, seejärel tegutses vabakunstnikuna. A. Puström-Uus kuulub mitmesse ameerika kunstnike ühingusse (American Artists´ Prfessional League, Arts Council of the Morris Area jt.), muuhulgas ka Eesti Kunstnike Koondisse Torontos (EKKT), mille aktiivne liige on ta siiani. Kunstnik on oma töödega osa võtnud paljudest näitustest, tema isikunäitused on toimunud USA-s, Kanadas, Rootsis, Saksamaal, samuti on ta teoseid eksponeeritud kõikidel Eesti Päevade ja ESTO-de näitustel. Arville Puström-Uus teoseid on paljudes maailma erakogudes Ameerika Ühendriikides, Austraalias, Jaapanis, Kanadas, Havail ja muidugi Eesti kunstikogudes ning Eesti Kunstimuuseumis. Tema isikunäitused kodumaal on toimunud aastatel 2008, 2009 ja 2011. Lisainfo Juhan Kohal

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo