Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Kolmapäeval, 5. oktoobril 2011 peale korrapärast harjutust, pidas NYE Naiskoor aastakoosoleku. Esinaine Eha Brownell luges ette 2010/2011 tegevusaasta aruande. Esineti NYE Haridusseltsi jõulupuul paari lauluga, 23. jaanuaril toimus hästiõnnestunud kontsert Bogota Kirikus. EV aastapäeva aktusel esineti ühe lauluga ja koos Meeskooriga. Kevadine aastakontsert toimus 9. aprillil Eesti Majas. Suvel osaleti Meeskoori kutsel lv. Gunnar Tamme kodus toimunud suvepäeval, mis oli kuumale ilmale vaatamata lõbus ja meeldejääv.  Kohal oli 12 naiskoori liiget.

Marianne Vanaselja selgitas kassaaruannet ja pidime kurvastusega täheldama, et eelmise aasta Naiskoori sissetulekud ei katnud isegi koorijuhi palka. Osaliselt tulenes sissetuleku kahanemine ka annetuste kahanemisest. Eelmine juhatus valiti tagasi, välja arvatud koori abiesinaine Irene Kuhn, kes töökoha muutuse tõttu ei saa enam kooris osaleda. Koori juhatus kujunes järgnevalt: Esinaine - Eha Brownell, abi – Heli Kadaja, kirjatoimetaja - Selma Reinpõld, laekur - Marianne Vanaselja, koorivanem - Epp Vinkman. Koorijuhiks on edasi Andrejs Jansons ja abikoorijuhiks Mall Kiil. Revisjonikomisjon - Mall Kiil, Juta Roosaare ja Epp Kotkas Hardy. Toetavliikmete kontaktisik on endiselt Eha McDonnell. NYE Naiskooril on ees NY Eesti Betaania Kiriku korraldusel kontsert 18. detsembril, kell 3 p.l. Franklin Lakes, New Jersey Presbüteri kiri-kus, tutvustamaks ameeriklastele eesti jõululaule. Kuna talvel on liiklemine alati küsitav, kavatseb NYE Naiskoor esineda teistes idaranniku eestlaste keskustes kevadhooajal. Koori iga-aastane kevadkontsert New Yorgi Eesti Majas on ette nähtud laupäeval, 12 mail 2012. New Yorgi Eesti Naiskoor on üle 60 aasta eesti naiste laulutava hoidnud ja mitmeid uusi helindeid rahvale tutvustanud nii väliseesti komponistidelt kui ka kodu-Eestis loodud uuema-aja helindeid. Koor on osalenud ka kõigil laulupidudel peale Eesti taasiseseisvumist. NYE Naiskoor ootab uuema väliseestlaskonna ja noorema põlve lauluhuvilisi liituma ja eesti naiskooride traditsioone jätkama.   Laul teeb rinna rõõmsaks, aitab eesti keelt ja meelt säilitada ja edendada, ning uuemate uurimiste tulemusel on ka tervislik vererõhu maandamiseks. Aime Andra      

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo