Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

Pariisis avati kõigi aegade suurim Eesti kultuurifestival Prantsusmaal, kus kahe kuu vältel leiab aset  rohkem kui poolsada Eesti kultuurisündmust. Eesti kultuurifestivali «Estonie Tonique» programm Pariisis, selle eeslinnades ja Amiens'i linnas on kirev – näha saab Eesti digitaalkunsti, arhitektuurinäitust «Boom/Room», NO-teatri etendust «Kuidas seletada pilte surnud jänesele?», kuulata Eesti Rahvusmeeskoori, Filharmoonia Kammerkoori, jazzi, poppi ja rocki. Sageli on laval kõrvuti Eesti ja Prantsuse muusikud: nii dirigeerib Paavo Järvi Pariisi orkestrit, Eesti Rahvusmeeskoor esineb koos Orchestre d’Ile-de-France’ga; Eesti Filharmoonia Kammerkoor teeb koostööd Ensemble Orchestral de Paris’ga. Enne järgmisel aastal toimuvat Eesti filmi 100. juubelit saab Pariisi publik näha Eesti anima-, mängu-, antropoloogilisi ja dokumentaalfilme.  Kultuurifestivali avamiseks saabus Pariisi Eestis ehitatud viikingipaat Turm ühes töötubade ning purjevarjuteatriga. Pariisi Saint Martini kanalil oli juba esimesel päeval huvilisi, kes paadiga sõita tahtsid. Prantsuse kultuuri- ja kommunikatsiooniminister Frédéric Mitterrand ütles, et kavatseb käia nii mõnelgi Eesti festivali üritusel, näiteks kuulata Eesti jazzi ja Arvo Pärdi loomingut. Kultuuripäevade avakontserdi andis Eesti Rahvusmeeskoor Pariisi Saint Eustachi kirikus. Programmis osaleb enam kui 200 esinejat.  Festivali avas Prantsusmaa kulutuuriministeeriumis Eesti kultuuriminister Rein Lang, kes toonitas, et esmakordselt tutvustatakse Prantsusmaal nii suurejooneliselt eesti kultuuri. "Kaks kuud vältav kultuurifestival on ka vaieldamatult üks suurimaid eesti kultuuri tutvustavaid sündmusi maailmas. Eesti jaoks on praegune festival suurepärane võimalus tutvustada kultuuri kaudu Eestit tervikuna, meie keelt ja kombeid, rahvast ja ajalugu ning seda, mida me hindame ja kalliks peame. Tänast Eestit, tänapäeva loojatega," sõnas Lang oma avakõnes. Festivali korraldavad Eesti ja Prantsuse Kultuuri- ja Välisministeerium, programmi aitavad vahetult ellu viia Pariisis asuv Prantsuse Instituut (Institut français) ja Eesti suursaatkond Pariisis.  VES/ERR  

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo