Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Seitsmes Hiiu Folk toob 14.-17. juulini Hiiumaale hulga häid esinejaid  Indigolastest ja Liisi Koiksonist Seto koori ja Kihnu poistebändini.  
Kirsina tordil annavad Kassari kiigeplatsil ühe oma haruharvadest kontsertidest vennad Urbid.
Suve keskpaika on Eesti muusikasuves juba kuus korda kuulutatud hubasel Hiiumaal Kassari kasteheinasel kiigeplatsil. Seitsmes kord ei jää tulemata. Vastupidi – tema tulek on päris ukse ees: pärimusmuusikafestival Hiiu Folk kutsub sõpru üle kodu- ja välismaa taas kokku juba järgmisel nädalal.

“Tänavune festival on Eesti taasiseseisvumise juubeliaasta puhul pühendatud kodumaisele muusikale,” ütleb festivali peakorraldaja Astrid Nõlvak. “See tähendab, et esinejate nimekiri on otsast lõpuni vaid eestimaine. Ja selline, et iga nimi reas on omaette pärl.”
Nii saab reedel, 15. juulil, autorilaulude päeval sisustada Kassari kiigeplatsil aega kella 17-23-ni, kuulates järjepanu Orelipoissi, Indigolapsi, Bonzot ning Tarmo ja Toomas Urbi.
Laupäeval, 16. juulil, astuvad samas üles Olavi Kõrre ja  mandoliiniorkester, Seto leelokoor Helmine Mikitamäelt, Märt Avandi ja  Paabel, Liisi Koikson ja Elletuse ning päeva lõpetavad Kihnu Poisid.
Mõistagi ei puudu ka tänavu festivali programmist traditsioonilised temaatilised töötoad, loodusmatk Tiit Leito juhtimisel, jalutusretk Helgi Põlloga ega pühapäevane kogu saart hõlmav kirikukontsertide päev.
Hiiu Folki on hinnatud omalaadse rahuliku õhkkonna pärast, milles mängivad kahtlemata oma osa nii saar, meri, kadakad ja muusika kui ka tänapäeva festivalidel ebatavaline otsus mitte müüa ja tarbida alkoholi. Selle väärtustamist kinnitavad tiitlid “Hiiumaa kultuuripärl 2009” ning Eesti Karskusliidu “Aasta tegija 2009”. Jätkame sama meelt.  
Tulge ja turgutage vaimu, kes te olete väsinud mürast ja melust, aga hindate head muusikat ja väärtustate vana. Me ootame teid!
Festivali täpse kava leiab kodulehelt www.hiiufolk.ee
Mari Klein
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo