Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

New Yorgi parkides ja tänavatel on suvel palju vabaõhukontserte. Eriline on suvine pööripäev, kus viies linnajaos leiab aset kokku 1000 kontserti. Tänavu  21. juunil toimus ka mitu publikult aktiivset kaasalöömist eeldavat ülesastumist  stiilis “Võta pill või noodid ja löö kaasa”. Noote oli võimalik võrgust maha laadida ja kontsertide valik oli suur, nii et igale leidus midagi meelepärast.
Manhattanil, Ganzevoort Plazal (9th Ave, West 12 St.) oli võimalus kõigil kaasa laulda Mozarti “Kroonimismissat” ja Händeli “Messiast” hästituntud dirigendi Kent Tritle’i taktikepi all.

Kent Tritle on üks juhtivamaid koorijuhte Ameerikas, kes alustas ja on juba 20 aastat olnud kontserdiseeria “Sacred Music in Sacred Spaces” direktor. Samuti on ta vabatahtlikest koosneva koori “Oratorio Society of NY” ning professionaalse koori “Musica Sacra” muusikadirektor.
Kaasa laulma oli kutsutud ainult neli professionaalset kuulsust: mezzo-sopran Jamet Pittman, tenor John Tiranno, bariton Jesse Blumberg ja saatjaks koorilaulude saatja ja dirigent Michael Sheetz.
Oli üllatav, kui palju lauljaid, nii hallipäiseid kui noori, oli kokku tulnud, et laulda, kas peast või noodist. Eriti hämmastav oli, kui täpselt kõik jälgisid koorijuhti ja iga tema märguannet. See oli täielik professionaalne ettekanne juhuslikult kokkutulnud lauljatega, kus polnud toimunud mingit eelnevat harjutust. Nii lauljad kui pealtkuulajad nautisid silmnähtavalt oma tegevust, mis ajutiselt summutas isegi New Yorgi müra-kära.
Kuna olime pisut hilinenud ettevalmistustega kaasalaulmiseks, nautisime seda eriliselt hoovavat muusikaenergiat vaid pealtkuulajatena. Rind rõõmus, lahkusime, et järgmisel aastal ise ka kaasa lüüa.
Aime Andra

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo