Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

13. mail kell 15 (Eesti aja järgi) räägib Tartu Ülikooli väliseesti külalisprofessor David Ilmar Lepasaar Beecher Eesti Rahva Muuseumi loengusarjas „Maailm ja rahvad“ oma elukäigust väliseestlasena ning soovist tulla tagasi ema sünnimaale ja sünnilinna.

 

Otseülekanne Eesti Rahva Muuseumi Facebooki kanalis.


Teise maailmasõja ajal põgenes läände umbes 80 000 Eesti inimest.

 

Neist ja nende järeltulijatest said väliseestlased.

 

Mitte päris omad ja mitte päris võõrad.

 

Väliseestlased võiksid olla kodueestlastele huvitav piiripealne kogukond, andes ainulaadse võimaluse mõtteid mõlgutada nii Eesti kui ka eestlaste koha üle üleilmastuvas maailmas.


David Ilmar Lepasaar Beecher tutvustab väliseestlase elu kahe kultuuri ja keele vahel ning seletab, kuidas see on kujundanud tema maailmapilti ning suunanud õppe- ja teadustööd ajaloolasena.

 

Kodu ja pagulus on mõisted, mis on talle saanud hästi oluliseks.

 

Nüüd püüab ta selle kaudu kokku võtta kogu maailma ajaloo oma loengukursusel nii California ülikoolis Berkeleys kui ka Tartu Ülikoolis.

 

Isiklik kogemus on aidanud tal märgata meie elus ja kujutlustes n-ö väikseid kohti, mida me armastame üle kõige ja mis suunavad mingil määral igat meie sammu.


Tartu Ülikool

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo