Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Etendused “Vargamäe voonake” ja “Vargamäe varjus”
28. juulist 21. augustini Vargamäel
Albu vallas Vargamäel  tuuakse sel suvel vaatajate ette Urmas Lennuki uus-lavastus "VARGAMÄE VOONAKE". Samas mängitakse eelmisel aastal suure publikumenu saavutanud ja mitmes kategoorias teatriaasta auhindadele kandideerivat lavastust „VARGAMÄE VARJUS“ .
"VARGAMÄE VOONAKE" on katse läbi Tammsaare „Tõe ja Õiguse“ II, IV ja V osa jõuda lähemale eestluse elu- ja kultuurimõttele või nagu lavastaja ise ütleb: „Meil on üpris palju musta, üsna palju valget, aga liiga vähe sinist.“

Itaalia maskiteater - L'Arlecchino Don Giovanni / Nargenfestival 201115. ja 16. juulil Naissaarel. Maailmakuulus Itaalia maskiteater Pantakin Company (Itaalia) loodi Veneetsias 1995. aastal hoidmaks elavana commedia dell’arte ja maskiteatri traditsioone.

Pariisi linnas Londonis
4. kuni 7. augustini Kõrveaial algusega kell 22.00
Noorte Segakoor Vox Populi koos lavastajate Anne Türnpu, Eva Klemetsi ja noorte näitlejatega kordab eelmisel suvel Veljo Tormise  80. juubeliks lavastatud etendust helilooja sünnitalus Kõrveaial Kuusalu vallas.
Etendus algab kell 22:00 otse parkimisplatsilt, kus tervitavad publikut esimesed koorihelid teeäärsetest metsadest. Need juhivad publiku läbi muusikalise metsaraja taluõuele, saatjaks öised metsahääled ning regilaulud.
Peale etendust pakutakse kõigile kosutuseks odra-karaskit ja putru ning kellel kiiret pole, saab teed juues ja putru süües taluõuel lõkke ääres ööhääli kuulata.

Teater Vanemuine: “Peko”
1. kuni 10. juulini Värska laululaval
Peko- on ta õieti kuningas või seto jumal? Nii küsitakse seda nime kuuldes.
Vahest on ta hoopis seto mees oma maal - ida ja lääne vahel omast kinni hoidmas.
See on muistne muinasrokk seto ajaloos ja seto pärimuse põhjal.

Tallinna Linnateater: 'Hecuba pärast'
25. maist 28. juunini Tallinnas ja Pärnus
'Hecuba pärast' on etüüdidel põhinev tragifarss, mis on sündinud näitlejate meeleheitlikest pingutustest otsida vastust ühele lihtsale küsimusele – kes ma olen ja miks ma seda kõike teen?

Sasha Pepeljajev: “Tantsiv torn”
8. kuni 11. juunini Kultuurikatlas
Kümnemeetrine torn esindab inimkonna tuuma: energiast, loovusest ja unelmatest pakatavat hinge. 'Tantsiv torn' ühendab tantsu füüsilise teatri ja muusikaga, pakkudes maagiat ja rabavaid trikke, treenitud koletisi, kõhurääkijaid, tuld ja vett. Tõeliselt unikaalne ja kujutlusvõimet ergutav kogemus, kus ligi kakskümmend esinejat hülgavad hirmu terastorni tippu turnides.
Rahvusvaheline suurprojekt ühendab artiste Soo-mest, Venemaalt, Eestist ja Ameerika Ühendriikidest.
      
Rakvere Teater: “Noor Eesti. Jumalate sünd kahes osas.”
10. juunist 10. juulini Rakvere Rahvaaias
Vaatemäng meie kultuuri suurkujudest nende teekonna alguses. Teatri taga asuva ajaloolise mõisapargi tiikide ja põlispuude vahel saavad kokku Marie Under ja mehed tema ümbert – Tuglas, Visnapuu, Gailit, Laikmaa, Semper, Adson. Neis pulbitseb elujanu, erootika ja uljas jõud.

Tallinna Linnateater: “Scapini kelmused”
18. juunist 31. augustini
“Jõuka isanda teener Scapin on osav manipulaator ja isekas petis nutikas kavalpea, kes paneb oma oskused mängu, et peremehelt mitte peksa saada, et aidata kahte noort armastajapaari, keda isad soovivad vastu nende tahtmist kellegi teisega abiellu sundida. Commedia dell’artest tõukunud näitemäng  pakub ohtralt totraid olukordi situatsiooni- ja sõnakoomikat ning ihnetel vanameestel naha üle kõrvade tõmbamist sissevaadet põlvkondade konflikti ajatusse olemusse.”

Nargen Festival: Jaan Tätte “Lendajad”
27. kuni 30. juunini Naissaarel
Jaan Tätte spetsiaalselt Nargen Festivalile kirjutatud näidendi on lavastanud Tõnu Kaljuste, kunstnikeks on Maarja Naan, Piia-Berta Piir ja Maret Tamme (EKA stsenograafiatudengid), tantsuseade tegi Kristina Paškevicius.

R.A.A.A.M.: Andrus Kivirähki “Valged Daamid”
28. juunist 7. juulini Haapsalu linnuses
Haapsalu Valge daam on juba sajandeid ennast augustikuuöödel rahvale ilmutanud, seisnud kabeliaknal ja vaadanud inimestele ülalt alla. Tema elust on saanud legend. Ta on ainus ja erakordne.
Korraga aga ilmub tema kõrvale veel teinegi vaim – noor tüdruk, kes on äsja saanud surma autoõnnetuses. Ta toob endaga kaasa tavalise elu rammusad lõhnad ja värvid, mis vanemal Valgel Daamil juba ununema kipuvad. Ja mis tunduvad talle kohutavalt labased – samas kui tüdruku jaoks on masendavalt igav Valge Daami uhke, kuid üksildane saatus.

Nargen Festival: Shel Silversteini “Helde puu”
8. kuni 10. juulini Naissaarel
USA luuletaja ja kirjaniku, kunstniku, muusiku ja laulude autori Shel Silversteini “Helde puu” on südamlik lugu andmisest ja vastuvõtmisest, armastusest ja õnnelik olemisest, elust ja eluväärtustest. Poeetiline ja lihtne jutustuslaad ning autori vaimukad illustratsioonid on ajendanud Tõnu Kaljustet Nargenfestivali jaoks tellima helilooja Tauno Aintsilt tantsuetenduse, mille esitamisõigused on saadud vaid kolmeks etenduseks.

Eugene O'Neilli “Iha jalakate all”
30. juunist 17. juulini Kurgjal, Pärnumaal
Suur talukoht. Vana mees ja kolm poega; ema on surnud; isa toob majja uue noore naise; vanemad pojad põgenevad kodunt. Noorem poeg vihkab võõrasema, vihkab ema mälestuse nimel, vihkab kirglikult, meeletult kuni lõpuks ... armub. Naisele meeldib uus kodu, aga meeldib ka noorem poeg ja nii valmib salakaval plaan...

“Vabrikutüdrukud”
15. kuni 24. juulini Kukruse Polaarmõisas
Viis naist. Üks õmblusvabrik. Viis koondamist. Üks juht. Viimane meeleheitlik samm.
Iiri näitekirjaniku F. McGuinness'i 1982 aastal kirjutatud näidend lahkab ühiskonna sotsiaalseid probleeme - töötus, koondamised, vähekindlustatus jms.

W.S Maughami särav abielu- ja armusuhteid uuriv koomiline draama “Ring”
16. kuni 31. juulini Alatskivi lossis
Aastaid on seltskonnas liikunud legend, kuidas üks abielunaine jätis armuhoos oma abikaasa ja 5-aastase poja ning põgenes mehe parima sõbraga - jäädavalt. Nüüd, 30 aastat hiljem, külastab see naine oma kunagist kodukohta ja teeb visiidi oma täisealisele pojale ja tema võluvale kaasale.

Madis Kõivu 'Peiarite õhtunäitus'
22. ja 23. juulil Restus, Otepää looduspargis
“Peiarite Õhtunäitus” on suur rahvapidu teatri ja tagaajamisega - just niisama suur kui kokkutulnud teha mõistavad. Pealt ei vaata keegi, kõrvalseisjaks ei kutsuta. Madis Kõivu teatrilugu näevad omal moel teatrikooli TeatriPolygon stuudiolased, teatrimalev, rahvanäitlejad ja seltskonnatantsitajad. Vaatemäng toimub Otepää looduspargi kuplite vahel, Kiisatamme Kultuuritalus, Restu külas, Sangaste vallas.

R.A.A.A.M.: “Tühermaa’
22. juulist 14. augustini Viinistus
'Tühermaa' on võrratu mitmekihiline ja kahel ajatasandil mängiv filosoofiline suhtedraama. Tükk on täis põnevust, ootamatuid pöördeid, traagikat ja enam või vähem musta huumorit. Pealtnäha tavaliselt alanud lugu saab täiesti erilise puändi. Kõiki tüki probleeme võib leida ka tänases Eestis. Mõnedki lahendused jätab autor vaataja otsida.


Ugala suvelavastus; Mats Traat “Läbi klaasi”
6. kuni 27. augustini Meleski vanas klaasivabrikus
Klaasimeister vaatab peeglisse ja talle vaatavad vastu mitme põlvkonna klaasimeistrite silmad ja lood. Kas ta näeb minevikku läbi selge klaasi või on aeg klaasile jätnud oma jäljed? Ta näeb lugusid, mis on sündinud Meleski klaasivabrikus hõõgunud klaasiahjude paistel nende inimestega, kes on seal elanud ja töötanud.

VAT Teater ja Kuresaare Linnateater: “Morten lollide laeval”
7. kuni 19. augustini
Koguperelavastuse “Morten lollide laeval” aluseks on 2010. aasta kevadel ilmunud Kaspar Jancise lasteraamat „Seiklus Salamandril“. Lavastus, milles keelelisel osal on täita minimaalne roll, ühendab endas erinevaid meediumeid - nukuteatrit, tsirkust, mustkunsti ja animatsiooni.
Lavastus rändab augustis 2011 jahil Runbjarn mööda Läänemerd, viies etendused Saaremaale, Hiiumaale, Mariehamni ning Euroopa kultuuripealinnadesse Turusse ja Tallinna.

Tallinna Linnateater: “Karin. Indrek. Tõde ja õigus. 4.”
17. kuni 29. augustini
Elmo Nüganeni instseneering A. H. Tammsaare romaani 'Tõde ja õigus' neljandast osast. Lavastus on jätkuks romaanisarja teisel köitel põhinevale 'Tõde ja õigus. Teisele osale', kuid moodustab omaette loo ja on seetõttu vaadatav ka eraldisesivana.

Nargen Festival: 'Parsifal'
25. kuni 28. augustini Noblessneri valukojas
'Parsifal' on Richard Wagneri viimane ooper ja üks ooperiliteratuuri keerukamaid teoseid, mis esitab tõsise väljakutse nii solistidele, orkestrile kui koorile. Ooper jõuab lavale Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 raames. 'Parsifal' on erakordselt väljendusjõuline ja ammendamatut avastamisrõõmu pakkuv teos ning ainus ooper, mis on kirjutatud Wagneri ooperiteatri (Bayreuth Festspielhaus) erilist akustikat ja võimalusi silmas pidades.

Rohkem infot: piletilevi.ee

          

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo