Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

13. ja 14. mail juhatas dirigent Paavo Järvi oma kaks viimast kontserti Cincinnati (Ohio) Sümfoo-niaorkestriga, mille muusikadirektor ja dirigent on ta olnud viimased kümme aastat.
Cincinnati Music Hall oli reede õhtul rahvast täis ja publik võttis Paavo vastu suure armastusega ja pikkade aplausidega.

Enne kontserdi algust näidati lava taga seinal oleval ekraanil lühikest filmi, kus orkestri liikmed andsid intervjuusid, kuidas nad olid nautinud Paavo taktikepi all mängimist. Kõige huvitavam oli üks orkestrant, kes seletas, kuidas Paavo oli isegi kontserdi ajal võimeline tõlgitsuses teatud muudatusi tegema (kiiruses ja balansis), mida polnud proovidel niimoodi harjutatud. Ta tõstis siis ainult ühe vasaku käe sõrme üles, et pange nüüd tähele, kuidas ma midagi muudan, sest mul sündis uus muusikaline  idee koha peal!
Kavas oli kaks teost meie Hiiumaalt pärit maailmakuulsalt heliloojalt Erkki-Sven Tüürilt, kes oli ka ise kohal. Lühike avamäng Fireflower oli loodud just selleks kontserdiks ja tema klaverikontserdi esitas solist Awadagin Pratt.
Peale vaheaega mängiti Gustav Mahleri 1910. a. kirjutatud viiendat sümfooniat, mis on umbes 70 minutit pikk. Selles on 5 osa: esimene osa on leinamarss, teine on tormiline kiire osa, siis tuleb scherzo enamuses valsitaktis. Neljas osa on kirjutatud just peale Mahleri abiellumist Almaga ja on väga ilus ja romantiline. Viimane osa on Rondo-Finale, mis on väga rõõmus ja enamuses kiire.
Teose lõpus andis püstiseisev publik Paavole marulise aplausi, mis kestis nii kaua, et Paavo pidi viis korda  lavale tagasi tulema kummardama. Siis mängis orkester lisapalana Sibeliuse Valse Triste, mis algab nii kurvalt, kuid Paavo võttis enne lõppu kiirema ja rõõmsama tempo, mis jättis meile kõigile rõõmsama tuju, et mitte olla liiga kurb Paavo Cincinnatist lahkumise pärast!
Taavo Virkhaus
Huntsville, Alabama

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo