Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

60081812

Tantsutrupp Pillerkaar Euroopa päeval Washingtoni Eesti Suursaatkonnas koos suursaadik Jonatan Vesvioviga ja EL suursaadiku Stavros Lambrinidis’ega.

Washington, DCs tähistati eelmisel nädalavahetusel Euroopa päeva, mille puhul avasid paljud saatkonnad oma uksed. Eesti saatkonnas said kohalikud tutvuda lõnga ketramisega, imetleda rahvariideid, kuulata muusikat ja tantsida kaerajaani.


Paljud Eesti saatkonna külastajad nägid esimest korda elus, kuidas vokiga lõnga kedratakse. Eriti huvitav oli see pisematele külastajatele, kes said pehmet lambavilla ka katsuda.


Eesti rahvariideid peeti ilusateks ja paar avatud uste päevale tulijat mäletas neid isegi ajast, kui nad Tallinna külastasid.


"Ma olen tegelikult olnud kaks korda Eestis, Tallinnas ja mulle väga meeldis see linn, maa, ajalugu. Seega, ma väga tahtsin tulla saatkonda vaatama," ütles külastaja Barbara.


Hommik algas Mari Kalkuni kontserdiga ning tantsutrupp Pillerkaar õpetas ameeriklastele ka Eesti rahvatantsu.


Euroopa päeva tähistamiseks avavad saatkonnad oma uksed igal aastal. Tänavu oli pidupäev aga lähenevate Europarlamendi valimiste tõttu veelgi olulisem. Eesti saatkond oli muuhulgas avatud ka hääletamiseks.


VES/ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo