Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

5966

Pildil: Helge Laan, Helena Seli, Ave-Miina Ebehard, Reet Rand, Linda Willmann, Mirje Auksmann ja Tiina Kaskla. Puudub Annika Mätas.    Foto: Enn Auksmann

Üle 13 aasta on Los Angelese Eesti Majas taas kuulda kandlemängu. Los Angeles'e ehk Inglite linna järgi sai taassünni läbi teinud Los Angelese kandleansambel nimeks Inglikeeled.


Kandlemängul on Los Angeleses pikk ajalugu. 1984. aastal alustati kandlerühm 7 liikmelises koosseisus. Esineti Lääneranniku Eesti Päevadel Seattle'is ja Vancouveris. Samuti kohalikel üritustel, isegi kirikus. Viimasel esinemisel 2006. aastal Eesti Majas oli laval 3 kannelt: Tiina Repnau, Inge Kask ja Helge Laan.  
Mulle kingiti kannel 2003 või 2004 aastal. Olin sellega 10 korda kolinud ja ainult paar korda kasti lahti teinud. Paar korda proovinud ka, kuid sinna see iga kord ka jäi... Sõbrad ikka küsisid, et kuidas kandlemäng edeneb...


Aga 2019. aasta alguses oli Helge Laane juhendamisel aeg küps seismajäänud kandled taas helisema panna. Kokku leiti Los Angelese pealt 8 kannelt ja samapalju huvilisi. Ansamblis on nii muusikalise haridusega mängijaid, koorilauljaid kui ka neid, kelle jaoks kandlemäng on esimene kokkupuude muusikainstrumendiga.


Tänaseks on koos käidud vaid kasinasti kolm kuud, kuid koheselt võeti ühiseesmärgiks Los Angelese Eesti Maja kevadkontserdil üles astuda. Harjutamiseks saadi kokku kaks korda kuus Eesti Majas, et kandled kõigepealt häälde ja omavahel kokku kõlama saada. Põhitöö sai aga tehtud iseseisvalt harjutades, kus grupitekstina saadetud lindistused üksteist motiveerisid. Entusiasm oli nii suur, et vaatamata pikkadele vahemaadele hakati kanneldega kohtuma ka üksteise kodudes. Eesti Maja ülesastumisele järgnenud ovatsioonid olid tänuks ja kiituseks eestvõtjatele ja inglikeeltel kandlemängijatele.  


Kunagi pole hilja alustada uues, täiesti tundmatus valdkonnas. Enese tahe ja grupivaim teevad imet!


Kui kellegil on kodus veel mõni kannel voodi all peidus ja soov pillile elu sisse puhuda, siis andke teada. Los Angeleses leidub huvilisi veelgi. Kandleansamblil Inglikeeled on tänaseks juba ka oma fan klubi!


Reet Rand

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo