Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

VES

Eestlaste Kesknõukogu Kanadas (EKN) on organiseerinud Niagara kose rahvusvärvidega kaunistamise Eesti Vabariigi 103. sünnipäevaks 24. veebruaril.


Niagara valgustatakse sini-must-valgelt kl 10 õhtul ja seda saab vaadata online: www.cliftonhill.com/niagara-falls/livecam

Esmaspäeval, 15. veebruaril algas kolmekuuline loominguline online-residentuur UN/MUTE, kus osalevad väga erineva tausta ja praktikaga 10 Euroopa ja 10 New Yorgi loovisikut, kes loovad paaris ühise teose.


Eestit esindab visuaal- ja performance`i kunstnik Olesja Katshanovskaja-Münd.

MTÜ Lõimeleeri pressiteade
08.02.2021
 
Lõimeleer on suvelaager, mis ühendab nii väliseesti noori ja nende peresid kui ka Eestiga seotud mitmekultuurilisi peresid Eestiga.


Laagris saab suhelda eakaaslastega Eestist, õppida rahvapärast pillilaulu-tantsumängu, käia suitsusaunas, sõita hobuse ja paadiga, mängida veesõda, käia öösel tonte otsimas ja palju muud.

outlook

Foto Enn Põldroosi pannoost „Universitas Tartuensis“.    Allikas: Tartu Ülikool 

 

18. veebruaril avatakse Tartu Ülikooli muuseumis ajaloolises toomkirikus näitus „Ars academica. Tartu Ülikooli kunstikogu“, mis pakub pidulikku ülevaadet ülikooli kunstikogu paremikust.  


Näitus toob vaatajate ette maale, graafikat ja skulptuure ülikooli muuseumi ja raamatukogu varadest, alates Albrecht Düreri graafikast kuni Enn Põldroosi monumentaalse pannooni „Universitas Tartuensis“.

urb

Veljo Tormise “Lindude ärkamise” lavastuslik ettekanne toimus tema taluõuel hommikul kell viis koos lindude ärkamisega.

 

Kultuuriministeerium toetab Eesti kultuuri viimist maailma ligi 300 000 euroga.

kultuur

Vasakult: Tiit Pääsuke, Enn Säde, Eha Komissarov.  Fotokollaaži kujunduse autor Katri Karing.

 

Valitsus otsustas 11. veebruaril, et 2021. aasta riikliku kultuuri elutööpreemia pälvivad Eha Komissarov, Tiit Pääsuke ja Enn Säde.


Spordi elutööpreemia laureaadid on Õnne Pollisinski ja Gunnar Paal.

Anneli Rõigase raamat Baltimaade vabadusvõitlusest

 

14842

Anneli Rõigas.

 

Peagi, 24. veebruaril tähistame taas Eesti Vabariigi sünnipäeva ja kogu tänavuse aasta saame tähistada Eesti iseseisvuse taastamise 30. juubeliaastat.


Vaba Eesti Sõna avaldab sellega seoses väljavõtteid laulva revolutsiooni ajal aktiivselt Eesti iseseisvuse taastamise eest Eestis, Moskvas ja Eroopa Julgeoleku- ja koostöönõupidamiste rahvusvahelistel konverentsidel Helsingis, Kopenhaagenis, New Yorgis, Viinis jm tegutsenud ajakirjanik Anneli Rõigase raamatust “Eesti jõulud Kremlis. Sulepeaga Idarindel”.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo