Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

vomm

Ants Vomm joonistamas Baltimore’is 1976.

 

Kui minu kallis vend Ants oli suremas, oli tema soov, et ma laseksin trükkida tema eluloo, mille ta ise kirjutas inglise keeles.


Ants oli südamest ja hingest suur eestlane, kuid ta teadis, et inglise keele lugejaid on rohkem.


Ants Vomm töötas kahel Expo’l, 1967 Montrealis ja Expo 70 Osakas, Jaapanis, kus ta oli Ontario paviljonis karikaturist.

202011191

 

Hope, New Jersey’s elaval 102-aastasel inseneriteaduste doktoril ja suurepärasel fotokunstnikul Endel Uigal ilmus hiljaaegu põnev ingliskeelne elulooraamat "Kust valgus tuleb. Vaadates tagasi saja aasta taha".


Endel Uiga, PhD, on Eesti Ameerika teadlane, leiutaja, endine optilise elektroonika professor ning lisaks veel väga hea kunstnik, fotograaf ja autor.

16. novembril 2020 algas Soomes eesti kirjanduse virtuaalne festival „Uksest ja aknast“. 

 

30. novembrini kestval festivalil on kavas 11 videosaadet, milles käsitletakse Soomes äsja ilmunud ja peatselt ilmuvaid eesti keelest tõlgitud raamatuid ja nendega seonduvaid teemasid.


Festivalil saab osaleda Helsingi Eesti Maja Youtube’i kanali kaudu: Helsingi Eesti Maja Youtube’is. Saated on jälgitavad nii eesti kui soome keeles.

morgenstern

 

3. detsembril toimub veebis Tartu Ülikooli muuseumi ja raamatukogu ühine aastakonverents „Morgenstern ja tema aeg“, mis on pühendatud kõnekunsti, klassikalise filoloogia, esteetika ning kirjandus- ja kunstiajaloo professorile, Tartu Ülikooli kunstimuuseumi ja raamatukogu rajajale ja pikaaegsele juhile Karl Simon Morgensternile, tema kaasajale ja kaasteelistele.


Aastakonverentsil avatakse teemasid, mis aitavad ette kujutada Morgensterni eluajal toimunud sündmusi ning mõista tollal levinud ideid ja suundumusi.

rahuleping

 

Mainitud pealkirjaga raamat ilmus tänavu Petserimaa Suveülikooli väljaandes, koostajateks Aldo Kals ja Henn Põlluaas.


Raamat  hõlmab lühiartikleid paljudelt (endistelt/praegustelt)  riigikogu liikmetelt, emeriitadvokaatidelt ja professoritelt, kirjanikelt, Petserimaa vabadusvõitlejatelt,  jne.

Eesti tantsumuusikaprodutsent Hans Noormets ehk Rozell sisenes looga “Critical” Inglismaal muusikaedetabelitesse, kirjutab eesti suurim muusikaportaal Sky.ee.

 

Mõne kuu eest ka Eestis oma loo avaldanud Rozelli pala sai sügisel juurde mitmeid versioone tunnustatud remiksijatelt.

20201119

 

Rahvusarhiiv  kutsub oma arhiivi avastama  veebipõgenemistoa kaudu, kus vajab lahendamist 1932. aasta saladus!


Nüüd on võimalik mõistatuste lahendamist proovida oma koduarvutis.

Kevadel plaadifirma ECM alt ilmunud Vox Clamantise plaat "The Suspended Harp of Babel" on nomineeritud Hollandi muusikaauhinnale Edison Klassiek.


Edisoni preemia on üks vanimaid muusikaauhindu maailmas ning võrreldav Ameerika Grammy või Brit Awards preemiatega.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo