Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

f8a9353d 428a 4cf0 b5ef 8cc4c6085b0c

Marianne Jõgi "Interauraalne kontuur I". Foto: Kristina Õllek

 

Septembrikuu lõpuni on Tallinnas Vabaõhumuuseumis avatud kunstnik Marianne Jõgi paariaastase uurimistöö tulemusel teostunud kaks arhitektuurset installatsiooni nimega “Metatalu elemendid”. Tegu on Eesti kontekstis haruldaselt ambitsioonikate maakunsti teostega, millel on inimestele teraapiline ja stressi vabastav toime.

Plüü vasaku

Plüü vasakul. www.rmk.ee/loodusblogi

 

Lääne-Eestisse Noarootsi paigutatud kaamera jälgib kurvitsaliste tegevust, kes kasutavad rändel mereranda peatumis- ja toitumispaigana. Lindude tegutsemisel saab silma peal hoida RMK loodusblogi veebikaamera kaudu www.rmk.ee/loodusblogi .

meeli kõiva näitus

Kunstnik Mery Crystal Ra (Meeli Kõiva) interaktiivne teos Light for Peace valiti USA ajakirja CODA Magazine poolt äsja ilmunud numbris maailma 35 parima interaktiivse teose hulka.

Kultuuriminister Indrek Saar kinnitas programmi „Eesti kultuur maailmas“ teise vooru toetuste saajad, ligi 50 projekti vahel jaotati seekord 306 000 eurot.

Raamatust leiate viimase 100 aasta rahaajaloo olulisemad tähtsündmused, mida ilmestavad vastava ajastu fotod. Raamatu lõpus on 64 lehekülge värvilisi reproduktsioone Eestis käibel olnud rahast (Tsaari-Venemaa rublad, vene kindralite raha, bolshevike raha, NSVLi raha, Saksa-, Soome- ja Eesti raha, eurod sh I ja II maailmasõja okupatsioonirahad, kodurahad).

6b546fad 78847272

Maalehe kaasaandena ilmub kõigile eestlastele oluline raamatusari “Eestile elatud elud” . Raamatusarja saab tellida http://raamatud.maaleht.delfi.ee või osta iganädalast raamatut koos Maalehega.

 

Maalehe lisana sarjas “Eestile elatud elud” ilmus 20. juulil uustrükina Rein Taagepera mälestusteraamat “Mare ja mina”. See on väga haarav teos, mida on raske käest panna, kirjutab Alo Lõhmus Maalehes. Põhjuseid selleks on õige mitu.

KGB vangikongide visuaal

Laupäeval, 22. juulil avatakse külastajatele Tallinna vanalinnas Pagari tänav 1 hoone keldris asuvad endised KGB vangikongid. Avamispäeval kõnelevad giidid vangikongides kinnihoitud inimeste mälestusi ning muuseum on avatud öötundideni.

Raamatupood on tore koht, kohtan seal sageli tuttavaid. Seekordne kohtumine tuttava tõlkijaga pani seda säutsu kirjutama, kirjutab Riina Eentalu ERR kodulehel.

 

Tuttav rääkis, et viimasel ajal üllatavad teda tekstid, kus inimene pole korralikult läbi mõelnud, mida ta ikka öelda tahtis. Lühidalt, mõtles midagi muud, kui kirjas välja tuli. Tõsi, olen nüüd seda ka ise tähele pannud.

 

Paar lauset näiteks.

 

"Keemiarünnak tabas linnaelanikke magades." Ah et keemiarünnak magas ja ei teadnud, mida tegi või keda tabas?

 

"Üle tänava minnes hakkas telefon vibreerima." Mis siis juhtus, kas telefon kartis üle tänava minna või juhtus midagi muud, et ta üle tee minnes vibreerima hakkas?

 

"Vajutades äpis südame nupule, ilmub kaardile helendav täpike." Saan aru, et täpike ilmub siis, kui täpike ise südame nupule vajutab, mis aga minu või mõne teise ülesanne sealjuures peaks olema, pole seletatud.

 

Kui nii tahetigi öelda, on ju kõik korras, aga ma täiesti meelevaldselt kahtlustan, et taheti öelda "keemiarünnak tabas linnaelanikke, kui nad magasid" ja "kui ma üle tänava läksin, hakkas telefon vibreerima".

 

"Keelesäutsud" on Vikerraadio eetris esmaspäeviti kell 7.25 (14.25 EDT) ja neid saab kuulata http://vikerraadio.err.ee/l/vikerhommik/rubriigid/keelesauts.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $50 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo