Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Armsad eestlased! 

 

Oma südametes kindlasti pühitseme uhkusega Eesti Vabariigi 101. aastat vaba riigina vabade riikide peres. Soovitaksin aga, et astume momendiks tagasi ja vaatame, mida võiksime teha kohe, et seda riiki ja tema vabadust aktiivselt toetada. 

 

Eesti Vabariigi aastapäev ei tohiks olla passiivne tervitus minevikule või eestlusele. See peaks olema aeg, mil iga eestlane, iga eestluse hindaja aktiivselt võtab ette ühe uue sammu Eesti tuleviku heaks. Kutsun kõiki pingutama veelkord demokraatliku eesti vabariigi heaks. Võimalusi on mitmeid.

 

Järgmise 24 tunni jooksul võiks iga isik, kes loeb neid ridu:

 

1. Rääkida oma peres ühe isikuga, kes ei ole Eesti Rahvuskomitee Ühendriikides (ERKU) rahaliselt või hääletamisega toetanud ja seletada nendele, miks meie keskorganisatsioon vajab igat eestlast.

 

2. Helistada oma USA kongressi liikmele ja küsida, kas ta on “Baltic Caucus’i” liige. Kui on, siis tänada; kui mitte, siis soovitada kiiret liitumist. Selleks võiks kutsuda oma pere nooremaid appi, kui inglise keele pärast on muret.

 

Rohkem informatsiooni leiate kas Ühendatud Balti Komitee veebilehelt, www.jbanc.org või nendelt telefoni teel, 301-340-1954.

 

3. Saata Valgesse Maija sõnum, mis soovitab tugevat toetust NATO’le. Aadressid: whitehouse.gov; This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. www.presidentialtxt.com.

 

4. Saata oma noored Eestisse suve- ja keelelaagritesse. Pole paremat eestluse  süsti, kui kamp noori eestlasi omavahel koos. Sealt tuleb järgmine tugev globaalne eesti põlvkond. 

 

Peame meeles, et ilma ERKÜ’ta ja tema alla kuuluva Ühendatud Balti Ameerika Komiteeta (JBANC) poleks Ameerika poliitikud teadlikud olnud ega toetanud Eestit ja Eesti õigusi möödunud 50 pluss aastat.

 

Sellega seoses võlgneme suure tänu kauaaegsele ERKÜ esinaisele Marju Rink-Abelile, kes on targalt ja ennastsalgavalt esindanud Eestit ja eestlust Ameerika poliitilisel pinnal mitu aastat. Täname ka teisi, kes on Eesti eest seisnud.

 

Eestlastena oleme uhked, töökad ja kanged. 101. Eesti Vabariigi aastapäevaks võtame kätte ja pühendame osa sellest tugevusest aktiivselt Eesti Vabariigi järgmisele 100 aastale.

 

Eestile jõudu soovides,

Maria Pedak-Kari

17. veebruar 2019. a.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo