Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

luunja kuulutus 2019

 

Laupäeval, 2. märtsil toimub Lakewoodi Eesti Majas üks mõnus rahvamuusikaõhtu koos monoetendusega. 

 

Nimelt on tulemas Eestist, Tartumaalt kaheksaliikmeline külakapell Lustre, kes siis laulavad ning mängivad erinevaid muusikainstrumente nagu lõõts, mandoliin, kannel, ukulele, jauram,

viiul ja kitarr. Pärastlõuna saab olema sisutihe ning rahvas saab nautida nii 30 minutilist naljakat monoetendust kui ka kuulata, kaasa laulda ja ka tantsu keerutada külakapelli saatel.

 

Siin on ka lühiülevaade sellest armsast Eesti grupist. 

 

Külakapell LUSTRE on Tartumaal tegutsev külakapell, kus mängitakse ja lauldakse rahvamuusikat ning rahvamuusika töötlusi. Erinevatel pillidel mängib kaheksa liiget, kolm neist on põhikooli või gümnaasiumi õpilased. Kõik kapellis osalejad on lisaks pillimängule tegevad mitmetes muusikaja rahvakultuuri valdkondades. Mõni teeb rahvatantsu, mõni laulab kooris või teeb näitemängu, mõni teeb ka rockmuusikat.

 

Luunja Aidateatri monoetenduses „Lonni lood lombi taga“ räägib toimekas vanaproua Lonni Võrumaalt, mida ta arvab maailma asjadest, noortest ja vanadest ning sellest, kuidas ta üldse Ameerikasse sattus. Kogu etendus on vürtsitatud Lõuna- Eesti murrakuga ja lauludega. Teksti autor: Peep Pedmanson, lavastaja: Astrid Hallik, muusikaline kujundus: Raul Roosiväli.

 

Võtke kaasa hea tuju ja sõber ning tulge veetke mõnus laupäev meie seltsis! 

 

Täname Chicago Eesti Maja, kes selle suurepärase võimaluse meile osutas! 

 

Helica DeShaw

LEÜ President

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo