Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

45954808725 96af35ddb1 o

Välisministeeriumi kantsler Rainer Saks ja Eesti aukonsul San Diegos Michael Chan aukonsulaadi avamisel. Välisministeeriumi foto

 

Neljapäeval, 24. jaanuaril avati piduliku tseremooniaga Eesti aukonsuli esindus San Diegos.

 

Esinduse avas välisministeeriumi kantsler Rainer Saks, avatseremoonial osalesid ka Eesti suursaadik Ameerika Ühendriikides Jonatan Vseviov ja peakonsul Kairi Künka. Eesti aukonsul San Diegos on Michael Chan.

 

Rainer Saksa sõnul aitab esindus tugevdada Eesti kohalolu USA läänekaldal ning edendada Eesti-USA ärisuhteid antud piirkonnas. 

 

„Aukonsulid on partneriks meie välisteenistusele ja on olulised käepikendused Eesti kodanike kaitsmiseks, ettevõtete huvide edendamiseks ja kultuuri tutvustamiseks välismaal. Mul on hea meel, et Eesti jälg maailmas on saanud täiendust veel ühe aukonsuli esinduse näol meie jaoks prioriteetses regioonis,“ ütles Saks. Lähitulevikus plaanib Eesti avada ka uue esinduse USA läänerannikul, et teenindada Eesti kodanikke ja ärihuvisid veelgi paremini selles kiiresti arenevas piirkonnas.

 

Michael Chan on USA ärimees, kes oli Eesti aukonsul Arizona osariigis Phoenixis 2011-2018 ning jätkab aukonsulina San Diegos. Aukonsuli teenindada on California osariigi Lõuna-California piirkond ja Nevada osariigi Clark County. Esindus asub aadressil 10901 North Torrey Pines Road, La Jolla, CA 92037.

 

Eesti Vabariigil on USAs 15 aukonsulit, kes mängivad olulist rolli Eesti huvide esindamisel riigis. Aukonsulite näol on tegemist asukohariigi lugupeetud ja kõrgel ühiskondlikul positsioonil olevate isikutega, kelle üheks funktsiooniks on konsulaarteenuste ja konsulaarabi osutamine Eesti kodanikele välismaal. Samuti aitavad aukonsulid kaasa majandus- ja kultuurisuhete edendamisel.

 

VES/VM

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo