Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

2018 BES joulupidu 1

Kuigi lumevaip ei katnud maad, leidsid jõuluvana ja ligi sada inimest ikkagi tee Bostoni Eesti Seltsi traditsioonilisele jõulupeole 9. detsembril North Chelmsford Congressional Kirikus. Jõulupidu algas pärast jumalateenistust, kus teenis õpetaja Uudo Tari, ka Epp Sonin ja Bostoni Eesti Kooli lapsed laulsid kaasa ilusate noorte lauluhäältega.

 

Jõulupeoks koguneti suurde kiriku saali, mille pererahvas oli kaunistanud. Ehitud söögilauad, särav jõulupuu, jõululaat ja piduliku õhtusöögi lõhn ootasid külalisi. Vilgas müük oli nähtav Riina Viise ja Anastassia Kolde korraldatud jõululaadal, kus müüdi põletusega kaunistatud puutööd, jõulukaarte ja käsitööehteid. Anastassia müüs ka Eestist toodud ehteid, kootud kindaid, mütse, kampsuneid ja teisi käsitöid. Ka Anastassia tehtud tume rukkileib ja seltsi valmistatud verivorstid olid müügil ja mitmed said neid pühadeks koju viia.

 

Pererahvas oli juba mitu tundi enne jõulupeo algust kohale jõudnud, et valmistada seltsi poolt pakutud jõulu peoroogi. Soojast köögist pakuti verivorsti, hapukapsast, röstitud kartulit, pohlamoosi ja rukkileiba – oi kui maitsev!!! Magustoidulaual olid piparkoogid, kringlid ja keeksid, mida lapsed hea meelega kõhtu pugisid. Suurimad tänud pererahvast korraldajatele: Vivian Raukas, Siiri Julianus ja Kristine Geary, ja nende abilistele: Kaari Tari, Kaire Canova ja Kristina Allikmets.

 

Peale söömist kõlas rahvalt jõululaule, mida jõuluvana kaugelt kuulis. Varsti oligi kuulda koputamist saaliuksele – kingitusi oli vaja ju tublidele lastele jagada. Muidugi oli jõulutaat teretulnud ning mugav tugitool oli hiilgava kuusepuu kõrval teda ootamas. Nooremad lapsed olid veidi ehmunud, aga vanemad lapsed olid valmis näitama, kui tublilt nad aasta jooksul olid oma esinemisi ette valmistanud. Mõned lapsed lugesid luuletusi, mõned laulsid ja mõned mängisid muusikainstrumente. Kui kingikott oli tühjaks saanud, lahkus jõuluvana saani ja põhjapõtradega oma järgmisi kohustusi täitma. Loodame, et taas tuleb jõulutaat meie BES Jõulupeole.

 

Autor: Päkapikk

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo