Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Oleme jälle aasta lõpule jõudmas. Igal pool on jõulude saabumise meeldetuletused – jõulumuusika, kinkide reklaamid, tulvil täis poed, jõulukoosviibimised ja ettevalmistamised. Meil eestlastel on omad kombed, mis teevad jõulud armsaks –verivorstide, hapukapsaste ja muude jõulutoitude valmistamine, paljudel jõululaupäeva õhtul kinkide avamine, eestikeelses jõulukirikus käimine. Peaasi, et saame nii oma perega kui ka sõpradega koos olla pühade ajal.

 

Lapsepõlve traditsioonid, mida meie vanemad meile edasi andsid, on eriti tähtsad ja me hoiame nendest kinni, et neid edasi anda järgmistele generatsioonidele. Ja mõtleme selle peale, miks meie jõule tähistame – Jeesuse sünd.

 

Ratas käib ringi ja uue aasta tulekuga algavad jälle igapäevaelu rutiinsed toimetused ja kohustused. Kuid ärme unustame, mis meile oli tähtis jõulude ajal. Proovime oma vanemate kultuurilist pärandit oma elus säilitada ning edasi anda. Selleks me teeme vabatahtlikult tööd Ameerika eesti seltsides ja organisatsioonides, peame kinni oma kommetest, korraldame üritusi ja kokkutulekuid, hoiame eesti keelt, käime Eestis, annetame oma ühiskonna ja Eesti heaks – ja hoiame kokku! Nagu on öeldud, meid ei ole palju, aga oleme tihti!

Eesti Rahvuskomitee Ühendriikides hindab kõrgelt Ameerika eestlaste saavutusi ja tegevusi. Sellel aastal tõime kokku seltside esindajaid üle Ameerika, et koos arutada nende tegevust, probleeme ja abi, mida saaksime teineteisele anda ühise sihi edasi viimiseks – eestluse säilitamiseks Ameerikas. Algus on tehtud ja kavas on tuleval aastal jälle kokku tulla plaanide edasiviimiseks.

 

Eesti Rahvuskomitee nimel soovin kõigile ilusaid ja rahulikke jõule ning edu ja jõudu uuel aastal. 

 

Tervitustega,

Marju Rink-Abel,

ERKÜ esimees

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo