Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

48383053 1555548771255847 368368693459025920 n

Lakewoodi eesti lapsed jõuluvana juures. Fotod: Külli Rannamäe

 

Jōulud jōudsid Lakewoodi Eesti Majja – saali nurgas kõrgub imekaunis kuusepuu, mille ehtisid Eesti Kooli lapsed ja vanemad! 

 

Saal täitus külalistega, neid saabus nii kaugelt kui lähedalt tähistamaks traditsioonilist LEÜ jōulupidu! Oli suur rōōm kohtuda heade tuttavatega. Kohale oli tulnud endised kooliōpilased toetama nooremaid ōpilasi.

 

Laudadel süüdati teeküünlad, mis särasid koos kuuseokste ja värviliste jōuluehetega.

 

Jōulukontsert vōis alata – teadustajaks Karl-Mark Kumm.

 

Palvuse ütles praost Thomas Vaga. Laste käest küsiti: Miks me tähistame jōulusid? Natuke mōtlemist ja vastus oli olemas: on Jeesuse sünnipäev! 

 

Eesti kooli lapsed laulsid jõululaule ja kitarril saatis neid Ülle Bucholz.

 

Christian Safka, kes kolis New Jersey’st Eestisse, et muusikat õppida Heino Elleri-nimelises Tartu Muusikakoolis, oli jõulupeo külalisesineja. Ta esitas suurepäraselt klaveril Waltz for Debbie (Bill Evans), Sunny (Boney M) ja oma seade Mariah Carey tuntud laulust All I Want for Christmas. Saksofonil esines Brianna DeShaw, viiulil Annika Perry ja klaveril Mia Bucholz. Tom Vilja luges luuletusi.

 

Lumi jōudis ka sellel astal kohale, seda lumemasinat juhib Raivo Reinup ja kogu helikanali pult on oskuslikult tema käes.

 

Tüdrukud esitasid omaloodud tantsu ja suureks üllatuseks sadas lund olgugi, et ōues sadas vihma.

 

Helisesid jōulukellad ja saabus kauaoodatud jōuluvana! Päkapikud olid terve aasta vaeva näinud ja kinke pakkinud. Aga pakid tuli ju välja lunastada. Kōlas laul “Kes elab metsa sees?”

 

48379369 277636199566381 1287436689156866048 n

Lakewoodi Eesti Ühingu juhatuse liikmed jõulupuul.

 

Lakewoodi Eesti Ühingu juhataja Helica DeShaw tänas esinejaid ja ōpetajaid. Tänati LEÜ juhatust tubli töö eest aasta jooksul.

 

Peale toredat muusikalist osa oli ootamas maitsev ōhtusöök verivorsti, kartuli ja hapukapsaga ning kringel ja muud maiustused (need valmistas Erik Must abilistega). 

 

Tulgu jōulud lōbusad

Piparkoogid magusad

Et kōik te soovid täituksid

ja uus aasta ōnne toogu

vana aga kaunilt meelde jäägu!

 

Külli Rannamäe

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo