Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

11553606t1h59e6

Kersti Kaljulaid maratorni jooksmas. Foto: presidendi kantselei

 

Eesti president Kersti Kaljulaid võib olla ainuke riigipea maailmas, kes on oma ametisoleku ajal edukalt maratoni lõpetanud. Ameerika turvateenistuse Secret Service jaoks tähendas see, et New Yorgi maratoni jooksid presidendiga kaasa ka kaks salateenistuse agenti.

 

Nagu kirjutab portaal breaking911.com olid agendid Mason Brayman (Assistant Special Agent in Charge) ja leitnant Bill Uher kohe ülesandega nõus, nimelt on nad mõlemad kogenud maratoonarid: Braymani jaoks oli tegemist 56. ja Uheri jaoks 28. jooksuga.

 

Ja kuigi mehed ei teadnud kindlalt veel mõned päevad tagasi, kas jooksuks läheb, siis lisasid nad oma igapäevasele treeningule mõned  kilomeetrid, et võimalikuks maratonidistantsiks valmis olla.

 

26 miili (42 kilomeetri) läbimine ei kvalifitseeru kindlasti pühapäevaspordi all ning ka president Kaljulaid on sel aastal New Yorgi maratoniks treenimisel jooksnud neli poolmaratoni. 

 

Kui Brayman ja Uher päev enne maratoni Washingtonist New Yorki jõudsid, said nad Secret Service’ilt presidendi turvamiseks konkreetsed juhised.

 

“26 miili läbimisel võib paljugi juhtuda, isegi juhul, kui pole vaja välismaist kõrget ametiisikut turvata”, ütles Brayman. “Igal jooksul tuleb ette meditsiinilisi hädaolukordi ja kokkukukkumisi,

kuna pole oma võimeid õieti hinnatud.”

 

DrMDRAZW4AARamc 1

President Kersti Kaljulaid koos ihukaitsjate Mason Brayman’i ja Bill Uher’iga, kes temaga koos New Yorgi maratoni läbisid.

 

New Yorgi maratoni ametliku kodulehe kohaselt läbis 48-aastane Kersti Kaljulaid distantsi ajaga 4:02:40. Selle ajaga teenis ta 52 697 osaleja seas 15 395 koha. Naiste seas sai ta 22 112 osaleja seas 4004 koha. 

 

Temaga koos ületasid finishijoone ka Brayman ja Uher, viimane neist muuhulgas 2012. aasta George Washingtoni Maratoni võitja. Brayman omakorda oleks niikuinii jooksnud New Yorgi maratonil 16 miili, nüüd tööülesannetes tegi ta seda veidi pikemalt ja erivarustuses.

 

Kuid peale Eesti presidendi oli sellel 1970. aastal alguse saanud maailmakuulsal jooksul osalemas veel eestlasi. Vaba Eesti Sõnale teadaolevalt läbisid maratoni edukalt veel kohalik elanik Triin Lawrence (3.49.43) ning Eestist võistlema sõitnud Evelin Matteus (aeg 3.18.41), Jelena Melnikova (3.26.44), Siiri Kaaver (3.36.33) ja Mait Laidvee (4.05.05).

 

IMG 3551

Tartumaalt Elva vallast päris Siiri Kaaver hakkas maratone jooksma alles 50-aastaselt 4 aastat tagasi. Nüüdseks on ta läbinud 14 maratoni ning tema suur unistus on läbida maratonide suur kuuik ehk joosta läbi kõik maailma suurimad maratonid: New Yorgi, Chicago, Bostoni, Berliini, Londoni ja Tokyo distantsid. Foto: VES 

 

Kokku oli stardis ligi 60 00 jooksusõpra 125st riigist.

 

New Yorgi maratonile TCS New York City Marathon pani aluse Fred Lebow 1970. aastal, kui jooks esimest korda ja 127 osalejaga toimus.

 

VES

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo