Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

43597866 2031688340202614 1741652772316512256 n 1

Kelker Wenzel (keskel) koos teiste eesti noortega programmis “Tagasi juurte juurde”.

 

Connecticuti Eesti Koolil oli 27. oktoobril ühislõuna klimbisupi ja kringliga, mille valmistas Conn. Eesti Kooli kokk Peeter Müürsepp, kunagine NY Eesti Kooli kasvandik. 

 

Kohale olid tulnud kooli noored koos vanematega ja ümbruskonna eestlasi vähemalt 50 ringis. Kavas oli Kelker Wenzeli sõnavõtt osalemisest Eesti Haridusministeeriumi noortevahetuse programmis “Tagasi juurte juurde”, mis toimus oktoobri alul. 

 

Kelker andis koosolijatele ülevaate, vastates ka küsimustele nii eesti kui ka inglise keeles, kui sõnatagavara nappima kippus. 

 

“Programmis oli osalejaid kokku 30: 10 Eestist ja 20 välismaalt. Esindatud oli Argentiina, Austraalia, Kanada, Venemaa, Inglismaa ja USA. Meile tutvustati eesti kultuuri, anti teavet eesti ühiskonnast ja me saime rahulikult praktiseerida eesti keelt, olgugi et see mõnel oli kaunis puudulik.

 

Program algas Tallinnas. Tutvusime riigiasutustega ja riigikorraga. Käisime Toompeal Riigikogus ja valitsuse juures Stenbocki majas. Saime ülevaate eesti majandusest, haldussüsteemidest ja asjaajamisest, mis toimub peamiselt elektrooniliselt. 

 

Meid viidi Tallinna vanalinna, kus meile näidati ajaloolist arhitektuuri ja kultuurilisi väärtusi nagu Pühavaimu kirik. Käisime ka tunnelites, mis alles hiljuti avati ja mis ühendasid linna keskaegset kaitsesüsteemi. Külastasime mõnda eeskujulikku ettevõtet, et paremini aru saada, kuidas Eesti riik toetab idufirmade rajamist ja arendamist. Tallinna Ülikoolis saime ülevaate nende programmidest ja nõuetest. Elasime kõik koos ühes hostelis.

 

Järgmiseks reisisime Viljandisse. Käisime Ahja jõel kanuudega sõitmas ja nautisime ilusat eesti loodust. Külastasime Viljandi lossivaremeid ja veetsime öö ühes metsatalus.

 

43500687 10156640350864598 8894670424391024640 n

 

Edasi sõitsime Tartu, kus külastasime Eesti Rahva Muuseumi, mis on väga haruldane. Samuti käisime Ahhaa praktilises teaduskeskuses. Peamine rõhk Tartus oli haridusel ja  õppimisvõimalustel. Elasime internaadis. Tartu Ülikool andis korraliku ülevaate oma tegevusest. Mõnda ainet saab sääl õppida võõrkeeles, aga peamised alad on eestikeelsed. 

Ülikool annab eesti keele täiendamiseks stipendiume, kuni on saavutatud nõutav tase. Saime hea ülevaate tudengite elust Tartus.

 

Meie sõidu ja elamiskulud ja osaliselt ka lennukulud olid kaetud. Kokkuvõttes saime ilusa ülevaate ja arusaama Eestis õppimise ja töötamise võimalustest.” 

 

Kelker lisas: “Ettekande lõpuks küsiti, mida ma siinsele koolile soovitan? Ütlesin, et õppige ja praktiseerige eesti keelt. Sellest on teile tulevikus rohkem kasu kui praegu oskate arvata.”

 

Kelker Wenzel

Aime Andra 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo