Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

VES CES 2018 suvepaev karussellil foto Merike Siismets

Connecticuti “suvepäeva” üritustel on arvestatud igas vanuses peolisega: lastega, noortega, suurtega, seenioritega. Fotol “Tädi Kristi” koos karusselliklubiga. Foto: Merike Siismets

 

Connecticuti eestlaskonnal on aastakümeid pikk ja mõnus traditsioon kokku tulla suvist ilma ja sõprade seltskonda nautima loodusrikkal maa-alal, Andover Connecticutis. Tavaliselt peetakse (juba üle 60 aasta!) suvepäeva nime kandev piknik ja meelelahutusterohke üritus augustis või septembris, kuid kuupäev ja ametlik nimi pole sugugi nii oluline, kui see rahvas, kes sinna koguneb.

 

Üritus on vahva võimalus eestlastega koos veeta kodune ja kohustustevaba pealelõuna (ja telkijatele miks ka mitte terve nädalavahetus) – kaunis paigas, mida hellitavalt kutsutakse Eesti Maaks.

 

IMG 3630

Praegune Connecticuti Eesti Seltsi juhatus tänamas endist esimeest ja liiget Indrik Linaskit. Fotol Margus Laan, Karin Maandi, Kristian Koiva, Kristi Rakfeldt, Indrik Linask, Erik Linask, Rein Linask, Jaak Rakfeldt. Foto: Leelo Linask

 

Sel aastal tuldi suve sügisesse saatma pikniku ja “Pig Roast”iga 8. septembril. Sellist tegevust polnud vist siiani CT Eesti Maal läbi viidud, aga CES juhatuse liikme Kristi Rakfeldti pakutud idee on juba mitu aastat jutuks olnud ning lõpuks sai ka see põnev plaan küpseks! Tõepoolest, oligi juba hommikul siga oskuslikult kodutehtud ahjule küpsema pandud. Meistriks oli kohalik kokk ja juhatuse liige Kristian Kõiva.

 

VES CES 2018 suvepaev kokk ja siga foto Rein Linask

Sööma!!! Foto: Rein Linask

 

Rahvas kogunes värskelt niidetud alale peale lõunat. Külalisi oli nii kohalikke kui ka Massachusetts’i, New Jersey ja Pennsylvania osariikidest. Noored mängisid mäepealsel väljakul võrkpalli ja lapsed keerlesid kõikide lemmikul karusellil ning mängisid tädi Kristi toodud mänge. Trobikond pidulisi saabus otse kooliaasta esimeselt Eesti Kooli päevalt: kõhud olid tühjad ja nalja sai palju! Soliidsemas eas rahvas kogunes mugavale kaminaplatsile, kus ootasid ees suviste  lilledega dekoreeritud lauad, mille eest hoolitsesid juhatuse liikmed Karin Maandi ja Margus Laan. Üle väljaku ja metsa kostis mõnus rahvamuusika, mida oli juba varakult kõlaritest hakanud mängima tuntud helimees ja juhatuse liige Rein Linask.

 

VES CES 2018 vorkpall foto Merike Siismets

Aastakümneid on võrkpallimängijad siin väljakul võidelnud teineteisega ja mutionu tehtud käikudega! Foto: Merike Siismets

 

Kes värskelt küpsetatud siga ei soovinud proovida, aga ka need, kes soovisid suuremat toiduvalikut, said peolaua osalisteks ning kõhud täis: grillmeistrid (CES juhatuse liikmed Jaak Rakfeldt ja Kristian Kõiva, esimees Erik Linask) tegid järjest juurde vorste ja burgereid, salateid ja lisandeid oleks jätkunud isegi teiseks söögiajaks veel. 

 

Päike hakkas loojuma ning rahvasumin oli rõõmsameelne, kui CES esimees Erik Linask palus tähelepanu. Oli paras aeg avaldada korraldajatele ja külalistele tänu, aga eriti ka kauaegsele Connecticuti Eesti Seltsi juhatuse liikmele ja endisele esimehele Indrik Linaskile, kes alles sel kevadel ameti maha pani. Kirjeldati Indrikut ja tema tööd seltsi esimehena kui pühendunud, sihikindlat ja väga põhjalikku. Indriku teod ja ~25 aastat seltsi juhatuses (lisaks tema teistele tegevustele Connecticuti eestlaskonnas) vääriksid omaette artiklit. Seega siin mainin veel vaid seda, et teda tänati kauni roosikimbuga, suure aplausi, shampuse toosti ja maitsva kringliga. Tänud südamest panustamise eest!

 

VES CES 2018 suvepaev sobrad koos foto MErike Siismets

Peale esimest Eesti Kooli päeva on veel suveks ja sõprade jaoks aega! Fotol Maria, tädi Leelo, Annike, Melinda ja Freyja. Foto: Merike Siismets

 

Siis algas õhtune osa programmist: lõkke ääres laulmine ning suve meenutamine. Noored jagasid oma laagrite muljeid ning lastevanemad tegid juba järgmiseid plaane. Tänu ka Tina Kõivale, kes lustlikele lauljatele oma kitarrisaatega viisipidamise veidi kergemaks tegi! Juhuslikult oli ka ühel Vello-nimelisel külalisel sünnipäev ning ka teda ei unustatud; õnnitleti laulu ja jäätisetordiga. Mõni lahkus varem, teised hiljem, osad hoopis jäid ritsikate laulu saatel telkima üleöö. Nagu ikka Connecticuti eestlaste suvepeol, oli midagi kõigile. Connecticuti Eesti Maa oli endiselt mõnusaks kogunemispaigaks! Kohtumiseni juba järgmisel korral!

 

Leelo Linask

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo