Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

IMG 9793

(ESM USAs ametliku droonifoto autor nskm Toomas Wilson)

 

Elagu Eesti Vabariik, me kallis Isamaa! Eesti skaudid ja gaidid USAs saatsid iseseisvuse 100 aasta juubeli puhul tervituse korralisest suvelaagrist Järvemetsal (Jackson, NJ).

 

Eesti Skautide Maleva USAs ja Eesti Gaidide Maleva USAs suvelaager “Mesipuu” sumises tegevuses 11.-19. augustini nn “Lakewoodi laagri” valgel liival ja aromaatsete seedrite ja mändide all. Gaidid ja skaudid, noored ja vanad, veteranid ja algajad, hundud, hellakesed ja pisemad tupsudki kogunesid, et õppida uusi tarkusi ja oskusi ning neid ka koheselt proovile

panna. “Mesipuu” laagri tegevuse rõhk oli EV 100 puhul Eesti ajaloo ja kokkuhoidva ühiskonna visadusel ja rõõmudel. Mälestati lahkunuid ning võeti pidulikult vastu uusi tõotuse- ja lubaduse andjaid. Võttes eeskujuks esivanemate teod ning ka päris mesilaste kolooniad (ka ohustatud ja töökas rahvas ju!), sammusid gaidid ja skaudid üheskoos skautlaagri juhi nskm Ivan Kavoleffi

ja gaidlaagrijuhi gj Viktoria Hallikääru taktikepi all. 

 

Lahkudes oli kingades teadagi legendaarset valget liiva, südametes soojad mälestused ja tärkavad tulevased skaudiseiklused. Põues aga kajas ja kasvas ja endiselt kutsub ühishüüe: Elagu Järvemetsa! ELAGU EESTI!

 

Leelo Linask, skm.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo