Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Eesti kündmise meistrivõistlused võitis pöördatradel Jüri Lai ning tavaatradel Raido Kunila. Autasuks said nad õiguse esindada Eestit kündmise maailmameistrivõistlustel, mis peetakse tuleval aastal 30.–31. augustil USAs, Minnesotas Lake of the Woodsis.

 

Lake of the Woods on metsa- ja järverikas puhkeala, kus saab kalastada ja jahti pidada. Maakonnas on üle 4000 hektari viljamaad, kasvatatakse sojat, rapsi, päevalille. Piirkond on üks suuremaid raiheinaseemne tootjaid, nii et rohumaad peaks seal kündjatele jaguma.

 

Viimati olid kündmise maailmameistrivõistlused USAs 1988. aastal Iowa osariigis. Ka siis oli Eesti mees platsis, Elmar Veski käis seal NSVL esindajana. Võistlema ta kahjuks ei saanud,

kuna Nõukogude Liit polnud tasunud osavõtumaksu. Künda ta siiski sai – kündis põllu sisse tähed USA ja USSR.

 

VES/Maaleht

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo