Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Skm Madis Linask

skm. Madis Linask, foto: Rein Linask

 

Ameerikas peetava Labor Day nädalalõpul kogunes suur osa Connecticutis elavaid eestlasi ja skautvendi ning sõpru kaugemaltki ilusasse kaljudega kaitstud ning metsa süles asuvasse Madis Linaski koju, et tähistada tema 75. sünnipäeva.

 

Kõik tänavused sünnipäevalapsed, kes Eestist põgenemise ajal olid umbes aastased, on jõudnud nüüd juba auväärsesse vanusesse. Aga kõiki neid läbielatud vintsutusi polnud seekord vaja mäletada. Võidi vaid uhkusega vaadata, mida väljaspool Eestit kasvanud ja tühja kätega Ameerikasse jõudnud isata lapsed on saavutanud.

 

Peale mõningaid sõnavõtte ja õnnesoove kui kõhud maitsvaid roogasid täis, läks lahti lauluks, sest Madis on ka pikka aega kaasa laulnud Mees- ja Segakooris ja pole midagi ilusamat kui Eesti 100. aastal sünnipäevalapse auks kõlab eesti laul nagu ta Connecticuti pidudel ja koosviibimistel alati on kõlanud.

 

Minul, kui kunagisel connecticutlasel, oli tore korraks läbi astuda ja nautida jällenägemist tuttavatega. Jah, veel ei ole kõik tolleaegse rahvatantsutrupi endised kaaslased, teatrilaval tüüpe

loojad, laulukoori ja noorteringi liikmed haihtunud mälestuste muinasmaale. Kuigi meie arv on vähenenud ja näkku on tekkinud kortse nagu puul aastaringe, sätendab eestimeelsus ja ühtekuuluvus ikka edasi nagu vanasti – nüüd juba koos nooremate põlvkondadega. 

 

Armas Madis, tervist ja õnne Sulle järgnevateks aastateks. 

 

Aime Andra

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo