Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Iga-aastane gaid- ja skautlaager Järvemetsas, New Jerseys on USA eesti gaidlikeskautlike noorte suursündmus, tegevusaasta jooksul õpitud teadmiste ja tarkuste rakendamise võimalus. Oli tore ja südantsoojendav vaadata, kui suure huvi ja armastusega meie laagripere tähistas Eesti Vabariigi juubelit, õppides nii mõndagi oma esivanemate kodumaast, tema ajaloost ja keelest.

 

Samas oli noortel ja nende juhtidel võimalus elada looduses, laulda tuttavaid laagrilaule, kuulata õrna vihmasaju rabinat telgi katusel, võtta auga vastu hellakese-hundu-gaidi-skaudi kaelaräti ja märgi, mille nad aasta jooksul koondustel käies on välja teeninud. Selge on ka see, et USA ülikoolid panevad taotluslehel seda tähele, kui noor on osalenud gaidluses või skautluses, eriti juhina.

 

Kui aga noored ei ole aasta jooksul sooritanud ettenähtud järgukatseid, ei saa nad gaidluses-skautluses edasi liikuda ja kaelarätti, märke ja muid edutusi teenida. Jäävad teenimata edutused, õppimata oskused. Pahatihti on teistelt kuulda arvamust, et „nagunii saavad suvel laagris kokku…miks nad peaksid koos käima, tähtsam on ju eesti laulukooris/spordis/ mistahes muul üritusel osalemine”. Seda teame kõik, et siinses kiires elutempos kipub igasuguste tegevuste jaoks aega nappima.

 

Kurb oleks, kui kooskäimise võimaluste puudumise tõttu jääksid gaidi- ja skaudikoondused ära. Skautluses/gaidluses ei õpita ainult eesti asju, vaid ka kogu eluks vajalikke väärtusi ja tarkusi. Alles hiljuti kiitis praeguseks täiskasvanud noor naine oma kunagise juhi kirve, sae ja noa kasutamise õpetusi, mida meenutades ta suutis ise oma kodu juures mahalangenud puu oksi likvideerida. Koondustel õpitud tarkused erinevad muudes gruppides õpitud tarkustest ja täiendavad neid.

 

Meie elus on huvitavaid võimalusi palju ja tihti tuleb nende vahel valida. Aga nende vahel valides ei tohiks eemale tõrjuda ega takistada sellise organisatsiooni tööd, mis on aastakümnete jooksul USAs elavatele eesti noortele nii palju andnud ja mille osatähtsus meie üha keerulisemaks muutuvas maailmas võib kasvadagi.

 

Need, kes ei ole nooruses kuulunud gaidide-skautide ridadesse, ei suudagi ehk täielikult mõista selle väärtust. USA eesti gaidlus ja skautlus on ja jääb eesti vaimu säilitajaks meie USA idakalda väliseesti noorte hulgas, hoolimata keeleoskuse tasemest. See on vaieldamatult üks tugevaimatest välis-Eesti noorte ühendajatest USAs. Selle osatähtsus siinses ühiskonnas on hindamatu. Skaudiridades sõlmitud sõprussidemed kestavad kogu elu. Ka kodu-Eesti noored, kelle uudishimu on toonud neid välis-Eesti gaidide ja skautide ridadesse, leiavad selles palju huvitavat ja rikastavat.

 

Niisiis toetagem meie gaidlikke- skautlikke noori ja juhte ja eriti seal, kus leidub noortejuhte, kes on valmis ja võimelised kutsuma kokku meie väliseesti noori ja neid õpetama, neile huvitavaid tegevusi pakkuma ja nende oskusi arendama. 

 

Tiina Ets, gdr

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo