Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Lääneranniku Päevade korralduskomitee kutsub kõiki osalema USA Lääneranniku Eesti Päevadel, mis toimuvad 31. juulist kuni 4. augustini 2019 Port-landis, Oregoni osariigis.

 

Päevade ettevalmistused on saanud hoo sisse, läbirääkimised käivad Eesti külaliste ja esinejatega ning Eesti Kultuuriministeeriumiga, kes on lubanud oma õla alla panna kutsutud külaliste transpordiks ja toetuseks.

 

LEP 2019 Lääneranniku Päevade asukohaks oleme valinud Red Lion hotelli, mis asub Columbia  jõe lõunakaldal kiirtee I-5 ääres Jantzen Beach linnaosas. Hotell on sobilik kogu perele, seal leidub ujumisbassein, spordiruum, puhkeruumid, kohvik, suveniiripood. 

 

Logo konkurss lõppes edukalt märtsis ning võitjaks valiti Eiki Martinsoni töö, millel kujutatakse mitmeid Portlandi ja Eestiga seotud sümboleid. Rukkilille kujuline logo on inspireeritud Portlandi lipust, millel risti ja kaarjoontega kujutatakse kahe suure, Columbia ja Willamette jõe kokkusaamist

Portlandi lähedal. Siit võib leida veel suitsupääsukese saba ja sissepoole suunduvaid nooli, mis sümboliseerivad Lääneranniku eestlaste kogunemist Portlandis. 

 

Rahvapeo asukohana kaalume taas Alderbrook’i parki, kus saame uusi tutvusi luua ja vanu  uuendada ning lähikonna looduses meeldivalt aega veeta. Mitmesugust tegevust jätkub nii täiskasvanutele kui lastele. 

 

Meie kavas on ka tantsupidu, millel saavad osaleda rahvatantsijad nii gruppide kui üksiktantsijatena. Kavas saavad olema tuntud ühistantsud nagu Oige ja Vasemba ning Perekonnavalss, millest saavad kõik tantsuhuvilised osa võtta. Gruppidele leiame kavas aega soolotantsude esitamiseks. Ka lapsed on igati oodatud! Moodustame laste rühma kohapeal, väikeste laste paariliseks ootame ema või isa. Rahvatantsuproovide kohta anname infot edaspidi, 

samuti laulupeo harjutuste suhtes, kus ootame ka lauljate kaasalöömist. Tantsugruppide ja kooride osavõtust paluks teada anda  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  või täiendavalt kodulehel lep2019.com.

 

Tähistame üheskoos meie eesti kultuuri läbi laulu, rahvatantsu ja pillimängu. Avardame teadmisi ja arusaamisi sellest, mis mõtetes ja südames läbi seminaride, koosolekute ja vestluste. Pühitseme meie ühtekuuluvust kodumaaga. Meenutame üheskoos minevikku, naudime olevikku ja unistame tulevikust! Tuleme kokku peredega ja tähistame ühiselt meie kodumaa püsivust, tugevust, ilu ja sära. Tunnistame meie isamaaarmastust nii kauaaegsete kui uute sõpradega. Tooge kaasa lootus kindlale tulevikule! Siirdume ikka edasi teades, et üheskoos leiame headust ja tugevust Jumala abil. 

 

Kalle Merilo

Kalev Sepp

EOLL ja LEP 2019 korralduskomitee juhatus

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo