Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Joekaaru Laagrilised Ameerikast 2018

Jõekääru kasvandikud USAst eesti keele nädalal. Vasakult: Sass (Sebastian) Soosaar Philadelphiast, Enrik Attemann Rhode Islandilt, Maiki Müürsepp Connecticutist, Laas ja Juhan Jaason Chicagost, Annike Müürsepp (CT), Roori (Aurora) Soosaar (PA) ja vetelpäästja Lily Loosberg Georgiast

 

Laupäeval, 30. juunil avas Jõekääru suvekodu 66. korda oma uksed kõigile Eesti päritolu lastele. See tähendab, et taas kord on suurepärane võimalus laagrisuvi juba armsaks saanud maa-alal veeta ning mis saaks parem olla, kui seda just koos oma sõpradega teha!

 

Nii koguneski esimeseks laagrinädalaks Jõekäärule 45 last Kanadast, Ameerikast ja Eestist. Ka enamikule personalist on paik juba tuttav, mitmed kasvatajad on ise Jõekäärul üles kasvanud ning paljud Eestist tulijad on varem Jõekääruga kokku puutunud.

 

Kuumale suveilmale vaatamata oli laagri avamise lipurivis palju rõõmsaid nägusid ning nii heisatigi Eesti hümni saatel Eesti ja Kanada lipp, taustaks akordionimäng Ellen Valteri poolt. Seejärel Jõekääru lipp Jõekääru laulu saatel ning pärast laagri juhataja Talvi Parmingu avasõnu oli kõigil võimalus kuulata JSS’i juhatuse liikme Monika Roose-Kolga avakõnet. 

 

Kõnest jäi kõige rohkem kõlama mõte, et Jõekäärule on istutatud juured, mis on 74 aastat tagasi Maarjamaalt kaasa võetud sealt põgenenud vanavanemate ja vaarvanemate poolt. Olude sunnil on need juured istutatud mitmetesse paikadesse selles suures maailmas ning me saame olla rõõmsad, et üks nendest paikadest on just meie Jõekääru. Ja nagu näha, on see aastatega rohkesti rahvuslikku vilja kandnud meie noorte seas!

 

Joekaaru Laagrilised Eestist 2018

Tänavused Jõekääru kasvatajad ja erialaõpetajad Eestist: vasakult Kerli Kasar, Saskia Järve, Joonas Roose, Agnes Malve, Eva Lotta Lindma, Kadi Laaneots, Mari Haamer, Annagreta Raudseping, Karmo Kurvits, Andreas Pall ning ees kasvandikud Aleksander Leon Schaer ja Adele Loore Schaer.

 

Jõekääru tegutseb tänu Jõekääru Seltsi liikmete vabatahtlikule panusele. Nendeks on Kersti-Li Fischer, Linda Karuks, Ilmar Kütt, Kristina Lillakas, Leiki Luud, Heikki Novek, Krista Spence, Inge Tamm, Eerik Valter ja Monika Roose-Kolga. Suur tänu kõigile annetajatele ning abilistele, kelle toel laager saab tegutseda ja lastele parimaid võimalusi luua. Siinkohal eriline tänu meie ausponsorile, Eesti Sihtkapitalile Kanadas, kes aastast aastasse on panustanud Jõekääru toimimisse ning toetab pidevalt märkimisväärse summaga.

 

Laagri esimene nädal on eesti keele nädal, teine nädal on sisustatud erinevate mängudega, kolmanda nädala teemaks on sport ja kunst, neljas võrkpallinädal ning viies on kultuurinädal, mille raames toimub pidulik õhtusöök ja lõpuball. 

 

Kadi Laaneots

Toronto Eesti Elu

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo