Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

327deb6eadb1dc6f46fe0b0319707bc1

Keith Siilats Hiinas tehases, kus valmistatakse elektritõukerattaid. Foto: Erakogu/Keith Siilats

 

Eesti-USA ärimees Keith Siilats kavatseb uue äriga peagi astuda Uberi kandadele, sest plaanib kahes USA linnas avada rendielektritõukerataste äri. Trendikatest konkurentidest eristumiseks on ärimehel plaanis mitmed nipid.

 

Eristumine: kaugjuhtimisega tõukeratas 

 

Elektritõukerataste lühiajalise rentimise äri on praegu USAs väga kuum. Ettevõtteid selles vallas on palju, neist kõige tuntum on Lime, mille investorite seas on Uber ja mille väärtus kasvas juulikuus juba üle miljardi dollari.

 

Kuigi Siilats resideerub USAs ning uus ettevõte käivitatakse samuti USA idaranniku linnades, käib ärimehe kinnitusel tõukerataste äri arendus Eestis. “Rattad saadetakse Hiinast otse USAsse ja Eestist saadetakse aju ning seal pannakse kokku,” ütles Siilats.

 

Ärimehe väitel on nende eelis konkurentide ees kiirus ning võimsus. “Lisaks on äpi esimeses versioonis sees funktsionaalsus, mis teavitab aku tühjaks saamisest ning soovitab teel olevat teist tõukeratast, millel on aku täis. Siis saab ühe nupu vajutusega ratta ära vahetada ja sõitu jätkata.” 

 

Veel lubab Siilats, et järgmisesse tõukeratta versiooni lisatakse kaamera ja võimalus ratast lausa kaugjuhtimise teel vajadusel ümber parkida. Kaugjuhtimiseks varustatakse tõukeratas kas abiratastega või lihtsalt laiemate rehvidega.

 

Samuti on paigas juba rattarendi hinnakiri: sõidu alustamise tasu on 1 euro ning iga minuti eest peab tasuma 10 senti. Võrdluseks: Lime’i sõidu alustamise tasu on sama, aga minutitasu on 15 senti.

 

Salajane suurinvestor

 

Siilatsi uues ettevõttes töötab praegu neli inimest – disainer, turundaja ning kaks programmeerijat. Ettevõte soovib lähiajal palgata Eestist juurde veel 10-20 töötajat. 

 

Mis saab äri nimeks, ei soovinud Siilats ajakirjanikule veel paljastada. Väidetavalt on eestlaste elektritõukerataste äri suurinvestoriks ühe suure USA ettevõttega seotud isik, kuid tema identiteeti ei soovinud Siilats veel öelda. 

 

VES/geenius.ee

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo