Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

IMG 2847

Eve Saarele (keskel) kuuluv firma Amest Foods toob eesti leiba ja komme USA turule juba kolmandat aastat. Foto: Kärt Ulman/VES

 

2. juulil toimus New Yorgi linnas üks USA suuremaid toidumesse „Fancy Food Show”, selle raames organiseeris Baltic Chamber of Commerce (BACC) ürituse Balti riikidest osalejatele. 

 

Kokkusaamine toimus Hodgson Russ LLP advokaadibüroos, tehti lühike presentatsioon FDA nõuetest toiduainetele ja kohale oli kutsutud ka rabbi, kes tutvustas kosher märgistust. Koshertoit on peale mahe- ja gluteenivaba toitu kõige kiiremini kasvav toiduaineteharu, ülemaailmselt on

koshertoitude puhul tegemist 12,5 miljardit dollarit väärt turuga. Ligi miljon toiduainet maailmas on juba koshermärgiga ning igal aastal lisandub umbes 2,500 uut. Tegemist on vägagi tulusa äriga, sest toidu koshermärgistamise hind algab $3000 ja võib küündida sadadesse tuhandetesse dollaritesse.

 

Lätist oli kohale saabunud neli suurt piimatoodete tootjat, Leedust üheksa firmat, kes kahjuks ei saanud üritusel osaleda ja Eestist oli kohalik Eesti leiva ja kommide maaletooja Amest Foods, keda esindas Eve Saar. Amest Foods oli valmistanud ka toredad leivasuupisted Finlandia juustuga, mida samuti toodetakse Eestis. Eve Saare suure töö tulemusena on Eesti leib ja kommid juba kolmandat aastat mõningates New Yorgi toidupoodides müügil.

 

Nii kommid kui leib on ainsad eesti toiduained, mis karmis konkurentsis on USA turul suutnud püsima jääda. 

 

Kärt Ulman

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo