Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

PAUL VESTERSTEIN

Paul Vesterstein sündis 17. juunil1928 Otepääl. 16-aasta vanuselt astus ta vabatahtlikult Lennuväe Abiteenistusse. Seiklusrikas põgenemistee Eestist viis teda läbi Läti ja Ida-Saksamaa Augsburgi DP laagrisse. Maha jäid vanemad, keda Paul kunagi enam ei kohanud ja kolm venda ning õde.

 

1948. aastal lõpetas ta Augsburgi Eesti Gümnaasiumi. Laagris olles tegeles Paul skautluse ja YMCA alal ja oli tuntud innuka sportlasena. Immigreerunud 1949 a. USA-sse sai ta töökoha Duluth, Minnesota YMCA juurde instruktorina ja hiljem kehalise kasvatuse direktorina. Ta lõpetas 1953. aastal University of Minnesota Duluthi osakonna. Ülikoolis olles võistles ta edukalt suusameeskonnas ja omas mitut Kesk-Lääne meistritiitlit. 

 

1956. aaastal abiellus Paul Joy Conro’ga ja sellest abielust on sündinud neli poega ja üks tütar. Kahjuks Paul kaotas oma abikaasa 2016. a. pärast pikemat haigust. 

 

Juba 1956. a. avas Paul suusaäri Continental Ski Shop ja hiljem ka teise suurema sporditarvete äri. Ta on olnud mitme Ameerika ja Euroopa suusafirma esindaja. Ta on mänginud võrkpalli USA meistrivõistlustel ja olnud käsipallivõistluste juhataja ning paljude suusavõistluste korraldaja. Paul Vesterstein oli üks Font Du Lac, Minnesota, suusamäe asutajatest ja üks Lutseni suusakuurordi osanikest. 1992. a. ostis tema poolt juhitud investeerijate grupp ära Fitgers’i Õllevabriku Duluth, Minnesotas, ja ehitas selle ümber esmaklassiliseks hotelliks. Koos oma vanema poja Scottiga on nad ehitanud korterimaja Duluthis ja suurema condominium’i kompleksi Wabash, Minnesotas. Oma kodulinnas Duluth, Minnesotas, on Pauli austatud mitmete teenetemärkidega ja 2001. aastal annetati talle Duluth, Minnesota Ülikooli poolt Distinguished Alumni Award.

 

Kui Eesti sai uuesti iseseisvaks, seadis Paul oma eesmärgiks iseseisva Eesti majanduse arendamise ja edendamise. Ta hakkas klaverivabriku Estonia esindajaks ja müüs USA-s 10 aasta jooksul üle 90% klaverite toodangust. Suure-Jaani kirik ja Otepää Gümnaasium on saanud Pauli poolt kingituseks tiibklaverid. Juba aastaid on Paul toetanud Otepää linna ja vallavalitsust abirahadega paljulapseliste perekondade heaks. 

 

Tema firma Baltic Kayaks eksportis Eestis valmistatud kajakke ja kanuusid. Paul on teinud ka investeeringuid Eesti kinnisvaradesse ja tema eestvedamisel ja ülemaailmse Rotary liikumise abil asutati Tallinnas esimene eesti Rotary Klubi. Samuti pani Paul aluse Internship programmile, mis tõi Eestist ametnikke ja teenistujaid väljaõppele Duluthi linnavalitsuse ja majandusettevõtete juurde. Nende teenete ja eestluse alalhoidmise eest annetati 2003. aastal Paulile president Arnold Rüütli poolt Valgetähe Neljanda Klassi Orden.

 

Paul on olnud 16 aastat Eesti Rahvuskomitee Ameerikas liige ja nii Minnesota kui ka Florida eestlastele on Paul tuntud kui abivalmis ja lahke kaasmaalane, kelle suvemajades kohalik eestlaspere on olnud alati teretulnud.

 

Heiki Parts

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo